Michael Saylor: Trilyonlarca dolar Bitcoin ETF’lerine akacak

Michael Saylor: Trilyonlarca dolar Bitcoin ETF’lerine akacak

Paylaş
Uzman Coin: Michael Saylor: Trilyonlarca dolar Bitcoin ETF’lerine akacak

Dün başlayıp bugün sonra erecek olan Bloomberg Finansal İnovasyon Zirvesi’ne kripto para evreninin de yakından tanıdığı Michael Saylor’dan Nic Carter’a Yoni Assia’dan Hester Peirce’a kadar birçok önemli isim katılıyor. Çevrim içi olarak düzenlenen organizasyonda önemli açıklamalar yapılırken, konunun sürekli olarak Bitcoin ETF’lerine gelmesi ve spot ETF’in de kısa süre sonra kabul edileceği beklentisinin vurgulanması dikkat çekiyor.

“Bitcoin’e olan talep fırlayacaktır”

Panelde konuşan isimlerden biri olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin‘e olan desteğini yinelerken, en büyük kripto paranın da, şu an değerli metal olan altından fon çekmeye devam edeceğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin fiyatı artmaya devam ediyor. Geçen sene aldığımızda bir BTC 10 bin dolardı, şimdi 50 bin doların üzerinde ve böyle olduğunda alımlarınız da zorlaşıyor. Bu durum bizi yavaşlatıyor ama biz Bitcoin almaya devam edeceğiz. Bitcoin ETF’leri konusunda, kurumsal şirketlerin yönetim mimarisine uymayan bazı sorunlar mevcut. Ancak bu sorunlar bir kere çözüldüğü zaman Bitcoin’e olan talep fırlayacaktır. Satış baskıları yok olacak. Fiyat çok fazla artacak. İnsanlar ya araştırmasını şimdi yapıp alacak ya da her şey hazırken kolayca alacaklar ama o zaman da fiyat çok fazla olacak. Spot ETF kabul edildikten sonra önce milyar, sonra yüz milyarlar ve sonunda da trilyonlarca dolar Bitcoin ETF’lerine akacak. Bu tür ETF’ler kurumsal şirketler için kolaylık sağlayacaklar.”

“Vadeli ETF’ler şu an en iyi seçenek”

Ekim ayında kabul edilen Bitcoin vadeli ETF’lerinin alt seviye yatırım seçenekleri olduğunu, buna rağmen şu an kurumsal şirketler için vâr olan en iyi Bitcoin seçeneği olduğunu dile getiren Saylor şunları söyledi:

“Ne zaman bir spot ETF ne zaman kabul edilir bilemem. Bu konuda net bir yorum yapamam ama çok net şekilde şu anki en iyi yatırım tarzı bu. Kurumsal şirketler bir trilyon dolarlık Bitcoin almak istediklerinde, bunu ETF’lerle yapabilirler. Çünkü ETF’ler mevcut güvenlik yapısına, mevcut aracı kurumlara ve teminat paketlerine en iyi şekilde uyum sağlayan araçlar”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap