Michael Saylor: Bitcoin’i (BTC) Yasaklamak “Trilyon Dolarlık Bir Hata”

Michael Saylor: Bitcoin’i (BTC) Yasaklamak “Trilyon Dolarlık Bir Hata”

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Michael Saylor: Bitcoin’i (BTC) Yasaklamak “Trilyon Dolarlık Bir Hata”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, AB milletvekillerini Bitcoin’i (BTC) yasaklamaya karşı uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizmasının kullanımını sınırlamayı amaçlayan Avrupa Birliği’nin kripto para yasa tasarısı hakkında konuştu. Saylor, girişimi “trilyon dolarlık bir hata” olarak nitelendirerek şu ifadeleri kullandı:

“Dijital mülk oluşturmanın tek yerleşik yöntemi Proof of Work’tür. Proof-of-Stake gibi enerji tabanlı olmayan kripto yaklaşımları, aksi kanıtlanana kadar menkul kıymetler olarak kabul edilmelidir. Dijital mülkiyeti yasaklamak trilyon dolarlık bir hata olur.”

Daha önce belirtildiği gibi AB içindeki Proof of Work kripto para birimlerini kısıtlamayı amaçlayan son dakika düzeltmesi, tepkiler nedeniyle rafa kaldırılmıştı. Daha yumuşak dile rağmen, analistler bunun kripto para birimi endüstrisi üzerinde yıkıcı bir etkisi olacağı sonucuna vardılar.

AB milletvekillerinin aylarca süren tartışmaların ardından bugün tasarınının oylanması planlanıyor.

Potansiyel yasak, tipik olarak çevre hassasiyeti ile övünen Proof of Stake ve diğer fikir birliği algoritmalarının tercih edilmesini sağlayacaktır. Yine de Saylor, enerji bazlı olmayan tüm kripto para birimlerinin düzenleyici tarafından kayıt dışı menkul kıymetler olarak kabul edilebileceğini belirtiyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap