Michael Saylor: 110 bin Bitcoin’i teminatlandırıp, yeniden BTC alabiliriz

Michael Saylor: 110 bin Bitcoin’i teminatlandırıp, yeniden BTC alabiliriz

Paylaş
Uzman Coin: Michael Saylor: 110 bin Bitcoin’i teminatlandırıp, yeniden BTC alabiliriz

Geçtiğimiz günlerde yeni bir alım duyuran ve 660 BTC’yi daha şirket bilançosuna ekleyen Michael Saylor, ABD medyasından Bloomberg’e bir röportaj verdi.

“Bizde işlem ücreti yok. Bu anlamda en iyi biziz”

Her zaman olduğı gibi daha çok Bitcoin alma plânlarından bahseden Saylor, MicroStrategy şirketinin hisselerine yatırım yapmanın da Grayscale ya da herhangi bir Bitcoin ETF’ine yatırım yapmaktan daha kazançlı olduğunu belirtti:

“Eğer spot Bitcoin ETF’iniz varsa ve siz müşteriler için hiçbir işlem ücreti almıyorsanız sorun yok ancak bunu yapan da yok. Vadeli ETF’lerde ve Grayscale’de işlem ücretleri spot’a göre daha da fazla, %2-3 civarında… Bizde bu işlem ücretleri yok. Biz ayrıca Bitcoin madencisi de değiliz. Bunun riskini de barındırmıyoruz. Dolayısıyla bu anlamda MicroStrategy hisseleri sahadaki tek iyi oyuncu diyebiliriz. ”

“Borç almadan ya da tahvil çıkarmadan 90 milyon dolar elde ettik”

Bitcoin alımlarına her zaman olduğu gibi devam edeceklerini de belirten Saylor, son alımlarında kullandıkları nakit parayı hiçbir tahvil ihraç etmeden ya da borç almadan elde ettiklerini belirten Saylor, şu ifadeleri kullandı:

“Bu sene 90 milyon dolarlık nakit elde ettik. Bunu da bir varlık, tahvil ihraç etmeden ya da borç almadan kazandık. Kazanılan paraların ardından önce borç ödeyip ardından kalanı da Bitcoin’e çevirme stratejimiz devam edecek.”

“110 bin Bitcoin’lik borç alabiliriz”

Ellerinde bulundurdukları Bitcoin sayısını artırmak için yeni kazanç yolları bulmayı da düşündüklerini belirten Saylor, şunları söyledi:

“Şu anda en ilgi çekici kazanç yollarından biri de, bir yere bağlı olmayan 110 bin Bitcoin üzerinden gelir elde etmeye başlamak ya da 110 bin Bitcoin’i teminat göstererek borç alıp, o borçla yeniden Bitcoin almak ancak bunun kararını henüz vermedik çünkü gerekli olan risk çalışmaları tamamlanmadı”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap