Michael Novogratz: Çin hızlı geliyor, rezerv para statümüz tehlikede

Michael Novogratz: Çin hızlı geliyor, rezerv para statümüz tehlikede

Paylaş
Michael Novogratz: Çin hızlı geliyor, rezerv para statümüz tehlikede

Hâlâ kripto para alanında yasal düzenleme belirsizliğinin olduğu ABD, yarışta geri kalma tehlikesiyle karşı karşıya. Çoğunlukla Asya’da bulunan birçok ülkenin merkez bankaları kendi kripto paraları üzerinde araştırma ve geliştirmeye başlarken ABD, kripto para şirketlerini cezalandırmaya daha çok vakit harcıyor.

Galaxy Digital’in kurucusu ve serbest yatırım fonu yöneticisi Mike Novogratz da bu gerçeğe dikkat çekti. Novogratz, ABD’nin kripto para ve fintek yarışını, ayrıca doların da rezerv para birimi statüsünü kaybedebileceğini ileri sürdü.

Milyarder kripto para yatırımcısı, “…Çin geliyor. Ve hızlı geliyor. Fintek’te öndeler. Başkanları Blockchain’e kamuoyu önünde açık destek verdi. Rezerv statümüzü kaybetme riskimiz var.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan yatırım yönetimi şirketi Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ise gelecekteki portföylerin tamamen dijital olacağını söyledi. Pompliano, “Gelecekte porföyler %100 dijital olacaklar. Yatırımcılar aynı varlık paylarına sahip olacaklar ama ellerindekiler dijital hisseler, dijital tahviller, dijital para birimleri ve dijital emtialar olacak.” dedi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap