Michael Novogratz: Bitcoin’de 4-6 hafta konsolidasyon göreceğiz

Michael Novogratz: Bitcoin’de 4-6 hafta konsolidasyon göreceğiz

Paylaş
Uzman Coin: Michael Novogratz: Bitcoin’de 4-6 hafta konsolidasyon göreceğiz

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para yatırımlarıyla bilinen Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Elon Musk’ın açıklamaları ve kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi. Amerikan ekonomi kanalı Bloomberg’in yayınına katılan dolar milyarderi iş insanı, Bitcoin’de 4 ilâ 6 haftalık bir konsolidasyon dönemi beklediğini ve bu süre içinde fiyatın 40-50 bin dolar aralığında gidip gelmesini öngördüğünü belirtti.

Geçen hafta Tesla kurucusu Elon Musk’ın Bitcoin ile araç satışlarını durdurduğunu açıkladığı günden sonra üst üste gelen haberler Bitcoin’in düşüşüne sebep olmuştu. Hafta sonu ise Musk, Twitter’da daha sert tweet’ler atarak satış imâsında bulunmuş ve en büyük kripto paranın 42 bin dolar seviyesine kadar inmesinde ciddi etki sahibi olmuştu.

“Sadece Bitcoin özelinde söylemedi”

Galaxy CEO’su Michael Novogratz ise Musk’ın açıklamalarına genele göre çok daha ılımlı yaklaştı. Musk’ın yorumlarının sadece Bitcoin için olmadığını düşündüğünü belirten Novogratz şu ifadeleri kullandı:

“Bence bu düşüşten sonra 4-6 hafta kadar bir konsolidasyon sürecine gireceğiz. 40 ilâ 50 bin dolar arası beklediğim fiyat gidişatı… Elon Musk’ın madencilikle ilgili açıklamaları sadece Bitcoin özelinde değildi. genel bir bakış açısıydı ama dışarıdan öyle anlaşıldı. Altın piyasasından Youtube’a kadar elektrikle ilgili olan her şey dahildi. Elon’ın temiz enerji işlerinin olduğunu da bilmemiz gerekir”

Kripto para endüstrisinin çevreci, sosyal ve kurumsal yönetim yolunda ilerlediğini belirten Novogratz, Bitcoin’in de sürekli olarak fosil yakıt kullanımını azalttığını belirtti ve “Tüm endüstriler gibi Galaxy’nin de dahil olduğu kripto para endüstrisi bunu yapacakatır” dedi.

“Bir sonraki ateşleyici ETF olabilir”

Bitcoin’in bir sonraki yükselişini sağlayabilecek gücün bir ETF onayı olabileceğini belirten Novogratz, “Bitcoin’in bir sonraki ateşleyicisi bence ETF onayı olacak. 2021 sonu ya da 2022 başı olabilir.” yorumunu yaptı.

“Dogecoin’i eleştiren kişi ölüm tehditleri aldı”

Elon Musk’ın sürekli olarak övdüğü Dogecoin başta olmak üzere şaka/fenomen coin’lerin patlama yaşaması konusuna da değinen Galaxy CEO’su şunları söyledi:

“Bu durum insanların kripto para piyasasını ciddiye almalarını engelliyor. Şunu da belirtmek lazım ki, bu büyük ilginin arkasında ABD ve diğer ülke yönetimlerinin politikaları karşısında duyulan endişe de var. Yine de bu durum adeta bir aşiret yönetimine dönüştü. Dogecoin’i eleştiren bir arkadaşımız geçen hafta 6 kez ölüm tehdidi aldı”

Galaxy’nin elinde Bitcoin, Ethereum ve bazı DeFi coin’lerinin de olduğu 15 kripto para olduğunu belirten Novogratz, Ethereum’un en merkeziyetsiz ve en çok geliştiriciye sahip blokzincir ağı olduğunu söyledi.

Novogratz ayrıca Bitcoin’in 40-50 bin dolar arasında geçireceği konsolidasyon sürecini Ethereum’un 2800 ilâ 4 bin dolar arasında yaşayacağını söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap