Miami Belediye Başkanı: Bitcoin madenciliği, ABD için ulusal güvenlik meselesi

Miami Belediye Başkanı: Bitcoin madenciliği, ABD için ulusal güvenlik meselesi

Paylaş
Uzman Coin: Miami Belediye Başkanı: Bitcoin madenciliği, ABD için ulusal güvenlik meselesi

Bitcoin ile maaş ve vergi ödeme seçeneklerini başkanlığını yaptığı Miami Belediyesi’ne getirmesiyle sesini duyuran Francis Suarez, şimdi de ABD’nin daha fazla Bitcoin madenciliği yapması gerektiğini söyledi.

Bitcoin madenciliğinin yüzde 90’ının ABD’nin dışında yapıldığını ve bunun kendileri için bir ulusal güvenlik sebebi sayılması gerektiğini belirten Suarez, ABD’li podcast yayıncısı Laura Shin’e konuştu ve “Miami, yeterli kaynakları sebebiyle bir madencilik merkezi olabilir” dedi.

“Temiz enerjiyle madencilik…”

Bitcoin için yapılan “Çevreyi kirletiyor” yorumunun, madenciliği yapan ülkelerin kirli ve yenilenemez enerji kullanmaları sebebiyle ortaya atıldığını belirten Miami Belediye başkanı, bu durumu tersine çevirmenin ABD’nin kendi elinde olduğunu söyledi:

“Biz sürekli olarak temiz enerji aldığımız ve ürettiğimiz için burada madencilik yapmamız zaten kripto para topluluğunun iyiliğine olur. İleride daha büyük hash bloklarıyla birlikte daha farklı çeşit madencilik formları oluşacak. Dolayısıyla teknoloji sayesinde daha ucuz ve daha az enerji tüketen madencilik yapılacak. Güneş enerjisi ve temiz enerji daha çok kullanılacak.”

Miami’yi madencilik merkezi yapma plânları

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Suarez, Miami’yi küresel bir kripto para merkezi yapmanın çalışması içinde… Suarez, Şubat ayında belediye çalışanlarının istemesi durumunda maaşların ve vergilerin Bitcoin olarak ödenebileceğini açıklamıştı.

Birçok kripto para borsasını şehre çekmek için regülasyonlar konusunda uyumlu hale gelmeye de çalışan Miami teknoloji firmalarını da çekmeye çalışıyor.

Suarez ayrıca, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın Bitcoin ile ilgili negatif yorumlarına da karşı çıkmış ve “O zaten merkezi bir kurumu temsil ediyor. Bitcoin ise merkeziyetsizliği… Dolayısıyla Bitcoin’e karşı çıkması çok normal, beklenen bir durum” demişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap