MetaWear: İki Dünya Ortasındaki Moda Köprüsü

MetaWear: İki Dünya Ortasındaki Moda Köprüsü

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MetaWear: İki Dünya Ortasındaki Moda Köprüsü

Son zamanların en çok konuşulan konularından biri geleceğin evreni metaverse. Dünya devi şirketler tamamen sanal evrenler oluşturmak için kolları sıvıyor. Akıllara gelen ilk soru ise şu oluyor; “Metaverse’te ne giyeceğiz?”. Tamamen Türk girişimciler tarafından Türkiye’de kurulan ve moda dünyasına yön veren dev markalarla anlaşmalarını sürdüren MetaWear, sanal evrenlerdeki avatarları şimdiden giydiriyor. NFT 2.0 Çoklu Platform Dijital Giyilebilir varlıklar artık hayatımızda. Yani artık bir dijital kıyafet satın akıp istediğiniz metaverse dünyasında giyip kendi tarınızı yansıtabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünya devi şirketler gözlerini geleceğin dünyası metaverse’e çevirmiş durumda. Teknolojiden gıdaya, tekstilden eğlenceye tüm sektörlerin yatırım ve girişimlerde bulunduğu metaverse’te ne giyeceğiz sorusu ise MetaWear’dan geliyor. Metaverse’teki avatarlar çıplak doğuyor, avatarlarını son moda kıyafetlerle giydirmek isteyen kullanıcılarınsa imdadına MetaWear yetişiyor. Moda sektörüne yön veren uluslararası dev markalarla anlaşmalarının çoğunu tamamlayan MetaWear, evrenler arası moda köprüsünü kurmaya hazırlanıyor. Bir Türk şirketi olsa dahi, dünyada gerçek dünyanın en son teknolojilerini kullanarak, %98,5 oranında gerçek kıyafetler yaratan ve bunu metaverse dünyası ile tanıştıran ilk şirket olma özelliğini taşıyor.

Gerçek Dünya ile Metaverse Arasındaki Moda Köprüsü: MetaWear

Reel dünyadaki toplam 3 trilyon dolarlık tekstil ve moda endüstrisini metaverse’te yeniden yaratmak misyonu ile yola çıkan MetaWear, yatırımlarını gerçek dünya ve metaverse arasındaki moda köprüsünü kurmak için kullanıyor. Kullanıcıların Metaverse’teki avatarlarını moda devi markaların ürünleriyle giydirecek olan MetaWear’in kurucusu ve proje lideri Dr. A. Bahadır Yener, tamamen Türk bir ekiple yola çıkıyor. Ekip, gerçek dünyadaki moda devlerinin ürünlerini sanal dönüşümle metaverse’e uyarlıyor ve kullanıcıların avatarlarına %98,5 oranında ayırt edilemez bir gerçeklik sunuyor. Kullanıcıların gerçek dünyada satın aldıkları kıyafetlerin bir kopyasına sanal olarak metaverse’te sahip olmalarını sağlayacak olan MetaWear, avatarların bir numaralı alışveriş arkadaşı olacak.

Moda Sektörüne Yön Veren Dev Markalarla Anlaşmalar Yapıldı!

Moda denince akla binlerce marka geliyor ancak sadece birkaç marka bu sektörün kurallarını tek başına yazıyor. Moda devi uluslararası lüks markaların dijital dönüşümlerini üstlenen MetaWear, metaverse’te bu markaların ürünlerini kullanıcılara sergilemek, satmak ve giydirmek için anlaşmalarını sağlamış durumda. Moda sektörünü bu dev markalarla sanal evrenlere taşıyan MetaWear’in proje lideri Dr. A. Bahadır Yener, “Yüz yıllık moda tasarım mirasını, dijital kullanım için dönüştürüyoruz ancak metaverse sınırsız. Reel dünyanın markaları ve tasarımlarının kullanıcıların hayal ve arzularına yeterli gelmediği noktada yeni bir moda dünyası yaratacağız.” cümlelerini kurarak MetaWear’in amacının sadece gerçek dünyadan sanala dönüş olmadığını, sanal evrenlerde de yenilikler yapmak olduğunu aktarıyor.

Büyük yaratıcı ekosistem Üretim, Pazarlama, Satış (MW Cross Platform Fashion Mall)

Metawear ayrıca metaverse dünyasında bir yeniliğe daha imza atarak, Metaverse dünyasının ilk Çoklu Platform Moda Alışveriş Merkezinin de sahibi. (MetaWear Fashion Mall) 197 adet elit Digital mazağazadan toplamda 100.000 M2 alana sahip bu metaverse alışveriş merkezi şimdiden yatırımcıların dikkatini çekmiş durumda. Çünkü metaverse dünyasında sanal arsa ve konut satışlarında yaşanan en büyük sorun; Hangi dünyadan arsa alalım sorununa eşsiz bir çözüm sunuyor çünkü bu alışveriş merkezi çoklu dünyayı da destekliyor. Yani burada yapılan bir yatırım. Birden fazla metaverse dünyası ile entegre olduğu için yatırımcılarına çoklu evrende var olma imkanı da sunuyor.

MetaWear® Hakkında:

Tekstil sektöründeki dev markalara, ürün ve koleksiyonlarını metaverse’e uygun bir şekilde sanallaştırma ve dönüştürme hizmetleri konusunda tam kapsamlı çözümler sunmayı amaçlayan MetaWear®, 2022 yılında Türkiye’de Türk girişimciler tarafından kuruldu. MetaWear®, MetaWear® Tasarım Akademisi, MetaWear® Tasarım Stüdyoları ve MetaWear® Moda Mağazaları ile gerçek dünya ve metaverse arasındaki moda köprüsünü kurmayı ve iki yönlü hizmet sağlamayı amaçlamaktadır.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap