Metaverse’te Gerçek Ödeme Prosedürleriyle Ticaret Yapıldı

Metaverse’te Gerçek Ödeme Prosedürleriyle Ticaret Yapıldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Metaverse’te Gerçek Ödeme Prosedürleriyle Ticaret Yapıldı

Metaverse’te bir ilk daha gerçekleşti. Gerçek ödeme yöntemleri ile ticaret ve eğitim metaverse’te gerçekleştirildi. Dünyada bir ilk olan bu uygulamanın hem kişiler, hem de kurumların sanal dünyadaki iletişim ve başarısını artıracağı düşünülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

QS-MetaWorlds ile metaverse dünyasına adım atan kullanıcılar gerçek dünyada yaptıkları toplantılardan alışverişe, eğitimlerden sohbete her şeyi sanal dünyada da güvenli bir şekilde yapabiliyor.

Dünya’da Bir İlke İmza Atıldı

Ulaş Utku Bozdoğan: Metaverse’te Gerçek Ödeme Prosedürleriyle Ticaret Yapıldı 1

196 Ülkeye hizmet veren Büyük Alman Holdingi DePauli AG, bir süre önce İzmir Ege serbest bölgesi ESBAŞ’ta DePauli Systems’i kurmuştu. Uzun yıllardır e-ticaret platformlarında hizmet veren Alman şirket, QS-PAY Payment projesini Metaverse ile birleştirdi. Şirket böylece dünyada bir ilke imza attığını duyurdu.

QS-MetaWorlds, sanal dünyada dolaşabilme, iş toplantıların 3 boyutlu karakterler ile sesli yapabilme, özel veya ticari amaçlı eğitimleri yine sesli ve 3 boyutlu karakterler ile verebilme, gerçek dünyada hizmete sunulabilen 2 boyutlu ürünleri dijital ortamda inceleyebilme, deneyebilme ve satın alabilme imkânı veriyor.

Kullanıcılar bunu metaverse dünyasından ayrılmadan, gerçek ödeme kanallarını kullanarak yapabiliyor. Uygulamanın en önemli özelliği ise, sanal dünyada kişisel güvenliği öne çıkaran, Özel Sanal Kasa (Private Dijital Safe) ile kullanıcıların her türlü dokuman ve bilgisini sanal ortamda yanında getirebilme ve ancak istediği kişi veya kurumlarla paylaşabilme imkanına sahip olması.

QS-Metaworlds’ün Kullanıcıları, Metaverse’te Alışveriş Yaptı

Ulaş Utku Bozdoğan: Metaverse’te Gerçek Ödeme Prosedürleriyle Ticaret Yapıldı 2

Deneme aşamasında olan QS-Metaworlds’ün kullanıcıları, dünyada bir ilki gerçekleştirerek metaverse’te toplantı yaptılar, bir ürünü arayıp buldular, denediler, kredi kartı ile ödemelerini gerçekleştirdiler ve ürün ertesi gün, gerçek dünyada kapılarına teslim edildi. Bu uygulamanın ilk defa Türkiye’den bir firma tarafından gerçekleştirilmesi ise büyük ilgi çekti.

Tüm Metaworlds Community platformlarıyla uyumlu QS-MetaWorlds’ün içerisindeki tüm ödeme strateji ve kanalları yine DePauli Systems’in geliştirmiş olduğu QS-PAY Payment sistemi ile hizmet veren tüm firmaların satış ve dağıtım sistemlerine hızlı ve kolay bir şekilde entegre olabiliyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap