Metaverse ETP (ETP) Nedir? Nasıl Çalışır?

Metaverse ETP (ETP) Nedir? Nasıl Çalışır?

Paylaş
Metaverse ETP (ETP) Nedir? Nasıl Çalışır?

Metaverse, sosyal ve kurumsal ihtiyaçlar için temel bir altyapı sağlamayı amaçlayan bir Blockchain projesi olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamalara göre Metaverse ETP’nin amacı, dijital varlıkların (Metaverse Smart Token) ve dijital kimliklerin (Avatar), bir değer aracı (Oracle) yardımıyla, varlık işlemlerine temel oluşturduğu bir evren inşa etmek. Ekip bu amaç gerçekleştiği zaman toplumun teknoloji temelli bir dönüşüm geçireceğini ve “Yeni Gerçekliğe” ulaşılmasına izin verecek Blockchain ekosisteminin oluşturulacağını düşünüyor.

Metaverse ETP (ETP) Nedir?

Platformun dijital varlıkları olarak karşımıza Metaverse Smart Token çıkıyor. Metaverse Blockchain’indeki dijital varlıklar (Metaverse Smart Token), ücretsiz şekilde kayıt edilebilen, transfer işlemi gerçekleşebilen, piyasaya sürülebilen, yatırım yapılabilen, teminat olarak kullanılabilen ve yakılabilen varlıklardır. Bunun yanında platformda kullanılan Blockchain yüksek güvenilirlikli, izlenebilir ve merkezsiz bir teknoloji olarak kullanıcıya sunuluyor.

Ayrıca platformda avatar adı verilen dijital kimlikler bulunuyor. Dijital kimlikler, Metaverse Blockchain’i üzerinde ve kendi kendine yönetilen kimlik uygulamaları olarak tanımlanıyor. Yapılan açıklamalara göre bir avatar dijital krediler, varlıklar ve diğer kimliklerle etkileşimler yoluyla ortaya çıkıyor.

Öte yandan Oracle adı verilen bir değer aracı da kullanıcılara sunuluyor. Oracles, “dijital kimliğe sahip servis sağlayıcılar” olarak tanımlanıyor. Merkezsizliğin yanı sıra bu sistem sayesinde Metaverse aracıları Blockchain’le entegrasyonları aracılığı ile hızlı ve şeffaf bir denetim sağlıyor.

Bunların yanı sıra platform kullanıcılarına bir de borsa hizmeti sunuyor. Yapılan açıklamalara göre Metaverse, değerlerin özgürce ve kolayca borsada işlem görmesini sağlıyor. Varlıkların kontrolü kullanıcıya bırakılıyor. Böylece hırsızlık önleniyor.

Metaverse ETP (ETP) Nasıl Çalışır?

Platformda “Hizmet Olarak Blockchain” şeklinde açıklanabilecek olan BaaS (Blockchain as a Service) uygulaması kullanılıyor. Metaverse’in BaaS hizmetleri arasında bulut bilişim,tokenization, token ekonomisi ve token listeleme yer alıyor.

Ayrıca ViewFin BaaS, müşterilere hizmet etmek ve işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için ileri teknik bilgilerden, hizmetlerden ve ekosistemleri entegre ederek en gelişmiş Blockchain platformlarından yararlanıyor.

Bunların yanında platformun bir de kendi kripto para cüzdanı bulunuyor. Metaverse kripto para cüzdanı ETP, MST, MIT token’larını destekliyor ve Avatar oluşturulmasına izin veriyor.

ETP Nereden Alınır?

Kendisini “Yeni Gerçeklik” olarak tanımlayan Metaverse platformunun token’ı ETP’ye Bitfinex ve RightBTC gibi kripto para borsalarından ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap