Meta’nın yeni ticari marka müracaatlarında kripto ayrıntısı dikkat çekiyor

Meta’nın yeni ticari marka müracaatlarında kripto ayrıntısı dikkat çekiyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Meta’nın yeni ticari marka müracaatlarında kripto ayrıntısı dikkat çekiyor

Investing.com – Daha önce Facebook markası adı altında faaliyetlerini sürdüren sosyal medya devi, Meta adıyla yeniden markalaştıktan sonra kripto sektörüyle ilişkili faaliyetlerini hızlandırdı. Bunun en belirgin örneklerinden biri olarak şirketin ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine yakın zamanda kendi logosunu içeren sekiz ticari marka için başvuruda bulunması gösteriliyor.

Meta logosu içeren ticari marka başvurularının, kripto para varlıklarını, Blockchain yazılımlarını, kripto varlık borsalarını kapsaması dikkat çekiyor. Konuyla ilgili açıklama yapan ticari marka avukatı Mike Kondoudis, başvuruların şirketin Metaverse ile ilgili stratejilerini yansıttığını dile getirdi. Aynı zamanda sosyal medya devi Meta’nın, sanal ekonomi için ciddi planlara sahip olduğunu vurguladı.

Son zamanlarda birçok markanın dijital dünya için ticari marka başvurularında bulunduğu görülüyor. Bu başvurular, geleneksel piyasalardaki ticari markaların dijital dünyada da tescillenerek ileride herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına yapılıyor. 

Son veriler, şirketlerin markalarını dijital dünyada tescil ettirmek için aceleci davrandığını gösteriyor. Öyle ki 2022 yılının ilk 3 ayında NFT ve Metaverse için yapılan patent başvurularının 2021 yılının toplamını geçtiği görülüyor.

Sosyal medya devinin yaptığı son ticari marka başvurularıyla ilgili planlar şu an net olmasa da bu hamle, Meta’nın kripto para endüstrisi ve Metaverse ile ilgili ürün ve hizmetler konusunda ciddi planları olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Meta’nın finansal ticaret, döviz ticareti, Blockchain yazılımı, sanal para cüzdanları, sanal para borsası, dijital, kripto ve sanal para birimleri başlıklı başvurularının onaylanması durumunda bu alanlarda “Meta” kelimesi için şirket, tek kullanıcı olma hakkına sahip olacak.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap