Mesajlaşma Uygulaması Line Kripto Borsa Açıyor!

Mesajlaşma Uygulaması Line Kripto Borsa Açıyor!

Paylaş
Mesajlaşma Uygulaması Line Kripto Borsa Açıyor!

Japonya merkezli mobil mesajlaşma şirketi Line Corp. Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kripto para birimini BitBox’un resmi olarak faaliyete geçtiğini duyurdu.

BitBox, Singapur merkezli bir kripto para birimi borsası. Line, Singapur merkezli bir şirket olan Line Tech Plus ve kripto para birimleri ve blockchain işletmelerine odaklanan bir Line Group kuruluşu olan LVC Corp. tarafından işletilecek.

BitBox hattına göre şu anda “uzmanlardan oluşan bir listeleme komitesi tarafından titiz bir inceleme” yoluyla seçilen Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin dahil olmak üzere 30 veya daha fazla kripto para birimi işliyor.

Platform sadece token-token alım satımına izin veriyor ve fiat para ve kripto para birimleri arasındaki borsaları kabul etmiyor. Borsa, düzenleyici belirsizlikler nedeniyle ABD ve Japonya’da da henüz mevcut değil.

Japonya’nın dışlanması, BitBox’ın gelecekteki potansiyel büyümesini önemli ölçüde sınırlayacaktır. Çünkü Japonya, gelir, kullanıcı ve pazar etkisi açısından Line’ın en büyük pazarıdır.

Yine de, Line kullanıcıları BitBox tasarımı üzerine bahis oynuyor. Line, kullanıcı merkezli borsanın oluşturulmasında, kullanımı kolay olan platform için sezgisel bir düzen oluşturmak üzere mobil uygulama kullanıcı arayüzü ve UX tasarımındaki deneyimlerinden yararlandığını söyledi.

Line, İngilizce ve Korece de dahil olmak üzere 15 dile destek veren BitBox’un da global kullanıcılara hitap ettiğini söyledi.

Line CEO’su Takeshi Idezawa yaptığı açıklamada, “Line, kullanıcılarımız için harika bir sosyal deneyim sunma konusundaki ününü oluşturdu ve şimdi, BitBox borsamızla dijital bilgi dünyasına bu know-how’ı getirmeyi amaçlıyoruz. BitBox ile, kullanımı daha kolay olan bir değişime sahip olmak istiyoruz, aynı zamanda da son derece güçlü güvenlik seviyeleri sağlarız.” dedi.

Güvenlik için BitBox, hizmetlerini kurumsal sınıf bir kripto para birimi güvenlik çözümleri sağlayıcısı olan BitGo ile entegre etmek için harekete geçti.

“BitGo cüzdanı tek kurumsal sınıf, çoklu imza, çok coinli sıcak cüzdandır. Çoklu imza, üç anahtarlı yönetim, herhangi bir hata olasılığını ortadan kaldırır ve gelişmiş güvenlik yapılandırmaları, varlıkların cüzdanın içine ve dışına taşınırken güvenli olmasını sağlar, ”dedi.

Line, mobil mesajlaşma uygulaması hattı için en iyi bilinen Tokyo şirketi. Başlıca pazarları Japonya, Tayvan, Tayland ve Endonezya’dır. Line, Kore’nin en çok kullanılan portal web sitesi Naver’in bir yan kuruluşudur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap