Mesajlaşma Devinin Link Token’i Yakında Piyasaya Sürülecek!

Mesajlaşma Devinin Link Token’i Yakında Piyasaya Sürülecek!

Paylaş
Mesajlaşma Devinin Link Token’i Yakında Piyasaya Sürülecek!

Japonya’nın mesajlaşma uygulaması devi olarak bilinen LINE’ın kripto para sektörüne yönelik iştiraki LVC Corporation cephesinden olumlu haber geldi. LVC Corporation‘un kripto para birimi Link, Nisan ayından itibaren Japonya içerisinde piyasaya sürülecek.

Link, BitMax Üzerinde Listelenecek

30 Ocak tarihinde yapılan basın açıklamasına göre LVC buna ek olarak Link’in Japonya içerisinde ilk defa piyasaya çıkışı hakkında başka girişimlerde de bulunacak. Link, Japon regülatörlerden aldığı lisanstan sonra kendi kripto para birimini yine kendi kripto para borsası olan BitMax bünyesinde de listeleyecek.

Line çoktan kendi uluslararası kripto para borsası BitBox üzerinde Link alım satımını kullanıma açmıştı. 2018 yılının Ekim ayından beri hizmete sunulan Link alım satımı, Japonya içerisindeki katı regülasyonlar yüzünden bir süredir buraya ulaştırılamıyordu. LVC, Japonya içerisinde bunu piyasaya sürmek için ülkenin finansal regülatörlerinden lisans almak zorunda kaldı. 2019 yılının Eylül ayında lisansı alan platform, BitMax kripto para borsasını da bu şekilde piyasaya sürebilmişti.

İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre Link direkt olarak yatırımcıların merkeziyetsiz uygulamalara erişim sağlamasını da mümkün hale getirecek. Kripto para birimlerine yönelik dev kurumlardan gelen bu ilgi aslında sektörün geneli için oldukça büyük ve olumlu bir gelişme. Dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamalarından Telegram da kendi kripto para birimini piyasaya sürmek için büyük bir adım attı ancak regülatörlerin engeline takıldı. Telegram CEO‘sunun SEC engeli hakkında yaptığı son açıklamaları bu haberden okuyabilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap