Mersin’de 170 Bin TL’lik Bitcoin Çalan Hırsızlar Tutuklandılar

Mersin’de 170 Bin TL’lik Bitcoin Çalan Hırsızlar Tutuklandılar

Paylaş
Mersin’de 170 Bin TL’lik Bitcoin Çalan Hırsızlar Tutuklandılar

Mersin’de bir vatandaştan yüklü miktarda Bitcoin çalan dört kişi tutuklandı.

DHA tarafından yapılan habere göre Mersin’deki dört hırsız, H.M.K’ya ait 170 bin liralık Bitcoin’i çaldılar ve bunun ardından tutuklandılar.

Hırsızlar Tutuklandı

H.M.K bundan bir süre önce yetkililerle irtibat kurarak kendisine ait olan yüklü miktarda Bitcoin’in çalındığını ihbar etti. Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu ihbarın üstüne olayı soruşturmaya başladılar.

Yapılan çalışmalar sonucunda dört hırsızın H.M.K’ye ait GSM hattını başka bir operatöre taşıdıkları öğrenildi. Hırsızlar daha sonra H.M.K’nin hesabına giriş yapabilmek için ‘Şifremi unuttum’ metodunu kullanıp kendilerine gelen SMS’i kullandılar.

Bu süreçte H.M.K’ye ait sahte bir kimlik belgesi de hazırlayan bu dört hırsız, kendisinin hesabına girerek toplamda 170 bin TL değerindeki Bitcoin’i çaldılar. Hırsızlar bu Bitcoinleri önce kendi hesaplarına, daha sonra ise başka hesaplara aktardılar.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ise bu olayı takip ederek Mersin’de birkaç farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlediler. Bu operasyonlar sonucunda F.E., M.U.E., S.Ş. ve A.Ş. adlı dört hırsız gözaltına alındı.  Emniyette sorgulanan bu hırsızların daha sonra mahkeme tarafından tutuklanmalarına karar verildi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap