Merakla Beklenen Voice, Kapılarını EOS Harici Ağlara da Açabilir!

Merakla Beklenen Voice, Kapılarını EOS Harici Ağlara da Açabilir!

Paylaş
Merakla Beklenen Voice, Kapılarını EOS Harici Ağlara da Açabilir!

Özellikle YouTube gibi merkezi platformların keyfi yasaklamalar yaptığı şu günlerde merkeziyetsizliğin önemi çok daha belirgin bir hal almaya başladı. Kripto para sektörünün tarihinde en yüksek değerli ICO‘yu yaparak (4 milyar dolar) EOS‘u piyasaya süren Block.one ise bu konuda önemli adım atan şirketlerin başında geliyor.

Voice’in Tarihi Belli, Ağı Belirsiz!

Block.one’ın merkeziyetsiz sosyal medya platformu Voice, bu haberden de okunabileceği üzere 14 Şubat tarihinde görücüye çıkacak ve bunun hakkında hala birkaç detay belli değil. Voice’in hangi blockchain ağının merkezinde piyasaya sürüleceği açıklanmadı ve bu diğer blockchain ağlarına da açık olabilir. Voice’in internet sitesindeki sık sorulan sorular kısmına baktığımızda, sitenin uygulaması için özel bir EOSIO yazılımının kullanacağı belirtiliyor.

Buna rağmen Haziran ayında yapılan bir basın açıklamasında, Voice’in sadece EOS ağı tabanlı olacağı ve böyle piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Block.one ilgili merkeziyetsiz ağ için EOS altyapısında yüksek boyutlarda RAM rezerve etmeye başladı.

Block.one projeleri için genellikle yeni yazılımlar geliştirse de, bunların üçüncü parti firmalar tarfından çalıştırılıp işlendiği biliniyor. Örnek vermek gerekirse yine Block.one tarafından geliştirilen EOSIO yazılımı dünyanın farklı yerlerindeki kurumlar tarafından piyasaya sürülmüş ve çalıştırılmıştı. Block.one ekibi Voice için ciddi bir bütçeyi de gözden çıkardı. Sadece alan adının satın alınması için harcanan 30 milyon dolarlık fon bile platformun başarısının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap