Meme Coin’ler Yeniden Revaçta: Elon Musk’ın Radarındaki Wall Street Memes Dikkat Çekiyor

Meme Coin’ler Yeniden Revaçta: Elon Musk’ın Radarındaki Wall Street Memes Dikkat Çekiyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Meme Coin’ler Yeniden Revaçta: Elon Musk’ın Radarındaki Wall Street Memes Dikkat Çekiyor

Son devirlerde kripto para dünyasında meme coin’ler yeniden beğenilen hale geldi. Bunun birçok nedeni olabilir, lakin en besbelli olanı, bu cins coin’lerin toplumsal medyada süratle yayılması ve büyük kitlelere ulaşması. Bilhassa Milady Meme Coin ve Pepe Coin üzere isimler, son vakitlerde yatırımcıların radarına girenler ortasında yer alıyor.

Meme coin’ler, çoklukla bir internet fenomeni, karakteri yahut mizah ögesine dayanarak oluşturulan kripto paralar. Bu coin’ler çoklukla düşük fiyatlarla başlıyor ve popülerlik kazandıkça bedelleri artıyor Milady Meme Coin ve Pepe Coin de ziyadesiyle dön devirlerde konuşulanlar ortasındaydı ancak yer alıyor. Lakin meme coin’ler ortasında öne çıkan yeni bir isim var: Wall Street Memes (WSM).

Wall Street Memes, finansal piyasalarla ilgili tanınan mizahi içerikler üreten bir toplumsal medya fenomeninin ismini taşıyor. Artık bu platform, kendi ismini taşıyan bir kripto para ünitesi olan WSM coin ile kripto para dünyasına adım atıyor. Artık bu yeni fenomeni, Wall Street Memes token satın almak isteyenler için yakından inceleyelim…

Wall Street Memes Dikkat Çekiyor

Wall Street Memes, 25 Mayıs’ta başlatılan ve büyük bir çevrim içi topluluk dayanağı gören yeni bir kripto para ünitesi projesi. Projenin ismi, Wall Street, finansal piyasalar ve finans dünyasında gerçekleşen çeşitli olaylarla ilgili internet mizahı olan meme’lere dayanıyor. Bu meme’ler ekseriyetle küçük ölçekli kurumsal yatırımcılarla ferdi yatırımcılar ortasındaki rekabeti temsil ediyor.​.

Wall Street Memes, toplamda 2 milyar tokenlik bir ekosistem sunuyor. Toplam arzın yüzde 50’sini temsil eden 1 milyar token, topluluk için ön satışa sunuldu. Bu da fiyatları her basamakta besbelli bir biçimde artıran 30 evrede gerçekleştirilecek. Şu an 8 milyon dolardan fazla fon toplanan ön satışısın her kademesinde da fiyat artacak. Bu sebeple Wall Street Memes token satın almak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor.

Wall Street Memes takımı, platformun etkileyici yatırımcı ve trader topluluğunun süratle tokenleri satın alacağına ve başka projelerin yalnızca umabileceği tipten coşkulu destekçiler olacağına inanıyor​​. Wall Street Memes, 2021’deki meme pay senedi çılgınlığından kaynaklanıyor. Wall Street Memes, Reddit alt forumu WallStreetBets ile ilişkilendirilen bir hareketin merkezindeydi. Bu hareket bir noktada, kişisel yatırımcıların kurumsal yatırımcıların egemenliğini tehdit etmesi ve devirmesi manasına geliyordu.

Wall Street Memes’in Amacı Büyük

Wall Street Memes’in native tokeni ise WSM. Projenin maksadı, ERC-20 tokeni olan WSM için 30,577,000 dolarlık bir sert tavan (hard cap) belirlemek. WSM’nin, Dogecoin, Shiba Inu ve Pepe coin üzere internet fenomenleri haline gelen paralara rakip olabileceği söyleniyor.

Proje, meme coin fenomenleriyle iş birlikleri, global farkındalık kampanyaları, CEX listelemeleri, hatta özel bir “kapalı topluluk” üzere projenin yol haritasında paha yaratmayı ve WSM için talebi artırmayı hedefleyen bir dizi plana sahip. Bu, Wall Street Memes’i potansiyel bir rakip haline getirmekle birlikte önümüzdeki haftalarda izlenmesi gereken bir token haline getiriyor​.

Bu ortada Wall Street Memes kripto dünyasına yeni katılan bir şirket değil. Piyasaya sürüldükten sonra akıllara sakinlik veren, yarım saat içinde tükenen ve çok ilgi gören Wall St Bulls NFT koleksiyonuyla NFT bölümünde çoktan büyük dalgalar yarattılar.

Elon Musk’ın Etkileşimleri Wall Street Memes’in Tesirini Doğruluyor

Wall Street Memes, neredeyse bir milyon tutkulu destekçiden oluşan harikulâde bir kitleye sahip. Ayrıyeten hepsi bu kadar da değil. Twitter sayfası 231 binden fazla takipçiye ulaşırken, çeşitli Instagram sayfaları da 110 bin takipçiyi bir ortaya getirdi.

Ancak bu topluluğu başkalarından ayıran şey inanılmaz bir etkileşim alması. Meme coin’lere olan ilgisiyle tanınan milyarder Tesla CEO’su ve Twitter’ın sahibi Elon Musk üzere isimler Wall Street Memes topluluğuyla bir değil iki sefer etkileşime geçti. Bu da projenin hem çok konuşulması hem de ziyadesiyle öne çıkmasını sağladı.

Böylesine sadık bir takipçi ordusuna sahip olan Wall Street Memes’in birçok üst seviye kripto borsasında listelenme bahtı son derece yüksek görünüyor. Bu yüzden Wall Street Memes token satın almak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe çoğalıyor.

Wall Street Memes yalnızca gelişen bir topluluğa ve çılgınca başarılı bir Wall St Bulls NFT koleksiyonuna sahip olmakla kalmıyor, birebir vakitte tokenomikleri de onu yepisyeni bir cazibe düzeyine taşıyor.

Öte yandan WSM arzının yüzde 50’si ön satışa, yüzde 30’u ise topluluk mükafatlarına ayrıldığını hatırlatmakta yarar var. Kalan yüzde 20’lik kısım ise hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsalarda likit varlıkların mevcudiyetini garanti ediyor.

Wall Street Memes’in ($WSM) ardındaki takım, canlı topluluğuna duyduğu sevginin bir göstergesi olarak 50 bin dolarlık bir Airdrop da sunuyor. Bu cömert armağan, projenin en istekli ve sesli destekçilerini ödüllendirmeyi, topluluk içindeki sıkı bağları daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap