Meltem Demirörs: Bitcoin Fiyatı Halving Sonrasında Yükselişe Geçmeyebilir

Meltem Demirörs: Bitcoin Fiyatı Halving Sonrasında Yükselişe Geçmeyebilir

Paylaş
Meltem Demirörs: Bitcoin Fiyatı Halving Sonrasında Yükselişe Geçmeyebilir

Kripto para sektörünün tanındık isimlerinden Meltem Demirörs, Bitcoin’in geleceğiyle ilgili yeni bir yorum yaptı.

Bitcoin’in önümüzdeki aylarda yaşayacağı halving (blok ödülünün yarılanması) hakkında konuşan Demirörs, BTC fiyatının bu olaydan sonra yükselişe geçmeyebileceğini düşünüyor.

Halving Sonrası

Günümüzde bazı kripto para analistleri BTC fiyatının halving sonrasında yükselişe geçebileceğini düşünüyorlar. Ancak Meltem Demirörs’e göre BTC bu olaydan sonra hiç harekete geçmeyebilir.

Demirörs’e göre bunun başlıca sebebi kripto para dünyasındaki vadeli işlem piyasalarının hızla büyüyor olması. Demirörs’e göre Bitcoin fiyatı, her geçen gün makro piyasalarla daha bağlantılı hale geliyor ve bu, BTC yatırımcılarının hareketlerini ciddi anlamda etkiliyor.

Kripto para piyasasının şu anda spekülasyonlara dayalı olduğunu söyleyen Demirörs’e göre bu spekülasyonların etkisini artık yalnızca spot piyasalarda değil, vadeli işlem piyasalarında da görüyoruz. Özellikle büyük çaplı yatırımcılar artık işlemlerini vadeli işlem piyasalarında yapmayı tercih ediyorlar.

Demirörs’e göre vadeli işlem piyasalarının büyümesiyle birlikte Bitcoin’in fiyatı “arz ve talep dengesinden” o kadar ayrılıyor. Dolayısıyla blok ödülünün yarı yarıya düşürülmesi, Bitcoin fiyatının yükselmesine yol açmayabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap