Meksikalı milyarder Pliego: Bitcoin alın! Fiat paradan uzak durun

Meksikalı milyarder Pliego: Bitcoin alın! Fiat paradan uzak durun

Paylaş
Uzman Coin: Meksikalı milyarder Pliego: Bitcoin alın! Fiat paradan uzak durun

Meksika’nın en zengin işadamlarından biri olan ve telekomünikasyondan medyaya, finansal hizmetlerden perakende dükkanlara kadar birçok alanda faaliyet gösteren şirketleri bulunan Ricardo Salinas Pliego, yeni yıl mesajında takipçilerine ve yatırımcılara Bitcoin almalarını önerdi.

Twitter’da 1 milyona yakın takipçisi olan Pliego, takipçilerine fiat paralardan uzak durmalarını belirtti ve şunları söyledi:

“Dolar da, euro da, yen de olsa fiat paralardan uzak durun. Çünkü fiat, kağıttan ve yalanlardan oluşan sahte paradır. Merkez bankaları şu anda, tarihte bastıklarından daha fazla para basıyorlar. Bitcoin’e yatırım yapın”

Pliego son dönemde bu tür açıklamaları çok fazla yapan bir isim oldu. Özellikle 2021 boğa sezonu gelmeden önce likit portföyünün yüzde 10’unun Bitcoin’de olduğunu açıklaması büyük ses getirmişti. Pliego o dönem, likit varlığının geri kalan kısmının da değerli metallerde olduğunu söylemişti.

Salinas şirketler grubunun hem yönetim kurulu başkanı hem de kurucusu olan Pliego’nun yaklaşık 14 milyar dolarlık servetinin bulunduğu belirtiliyor. Pliego dünyanın 173., Meksika’nın ise 3. en zengin işadamı olarak gösteriliyor.

65 yaşındaki Pliego daha önce yaptığı bir açıklamada da, Bitcoin’i ilk olarak 2013 yılında aldığını belirtmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap