McGlone’dan Çin yorumu: Uzun vadede Bitcoin için itici güç olacak

McGlone’dan Çin yorumu: Uzun vadede Bitcoin için itici güç olacak

Paylaş
Uzman Coin: McGlone’dan Çin yorumu: Uzun vadede Bitcoin için itici güç olacak

Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, Çin’in kripto para madencilerine karşı başlattığı engelleme operasyonunu ve bunun Bitcoin‘e olan etkilerini değerlendirdi.

“Rüzgar daha sonra arkadan esmeye başlayacak”

Attığı tweet’teki grafiklerin ilkinde, USDT’nin piyasa değerinin artışını ve Bitcoin’in de fiyattaki düşüşünü gösteren McGlone, “Çin’in Bitcoin’e karşı olan düşmanca tavrı bugün karşıdan esen bir rüzgar etkisi yapsa da, uzun vadede bu durum arkadan esen rüzgara dönüşecektir” dedi.

İkinci grafiğinde ise Çin’deki yasaklar sebebiyle Bitcoin’in düşen hash oranlarını paylaşan McGlone, Çin’den bu konuda bir yumuşama belirtisi gelmediği sürece hash oranlarında görülen saniyede 171 EH’lik, hatta 130 EH’lik rakamların sene sonuna kadar gelmesinin zor olduğunu söyledi.

Bitcoin hash oranları, Çin’in ülkedeki madencilere ciddi yasaklar getirmesinin altından, 2019’daki 58 EH/s’lik rakamdan sonra en düşük seviyeye gelmişti.

Çin’deki madencilerin ilk duraklarının ABD ve Kazakistan oldukları belirtiliyor. McGlone, en büyük kripto parayla ilgili olarak kısa süre önce, “100 bin dolara çıkma olasılığı 20 bin dolara düşmesinden daha fazla” demişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap