Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste!

Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste!

Geçtiğimiz hafta, piyasadaki dalgalanma birden fazla tokenın evvelki haftalarda gördüğümüz çift haneli fiyat artışlarına ulaşamadığını gösterdi. 30.000 dolar Bitcoin için bir sonraki direnç düzeyi olarak görünse de analistler genel olarak piyasanın önümüzdeki birkaç aydaki beklentileri konusunda optimist. Bilhassa de Mayıs’ta yükseliş potansiyeli olan kimi altcoinler için. Kripto analisti Rahul Nambiampurath, izlemek için 5 ve analist Selena ise 3 altcoin paylaşıyor.

Bu altcoinler için gözlerinizi dört açın!

BitTorrent (BTT)

BitTorrent fiyatı, muhtemelen kripto borsası MDEX’in tokenı listelemesi nedeniyle %6’dan fazla arttı. Projenin ardındaki takım, geliştiricilerden dApp’lerini ve web sitelerini merkezi olmayan bir evrak depolama sistemi olan Awesome BTFS (BitTorrent Belge Sistemi) üzerinde konuşlandırılmak üzere göndermelerini istiyor. Bu hareket, üzerindeki uygulama ve kullanım durumlarının sayısını artırdığı için ağ için güzele işaret. BTT şu anda 0,0000006646 dolar civarında fiyatlandırılıyor. Altcoinler içinde BTT, geçen hafta 0,0000006255 dolardan el değiştiriyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 1BTT fiyatı / Kaynak: TradingView

Zilliqa (ZIL)

Zilliqa, büyük olasılıkla Ethereum Sanal Makinesi’nin (EVM) yakında piyasaya sürülmesi nedeniyle %9’un üzerinde artış gösterdi. Böylelikle, geçen hafta en çok kazananlardan biri oldu. Bu lansman, Ethereum’un Solidity programlama lisanında yazılmış akıllı mukavelelerin Zilliqa’da lokal olarak konuşlandırılmasına imkan tanıyacak. EVM’ler Ethereum ve onu uygulayan öbür protokoller üzerinde uygulamalar oluşturmaya müsaade verir. Bu yüzden, bu gelişme Zilliqa üzerinde daha çeşitli uygulamalara yol açacak. Altcoinler içinde ZIL, bir hafta evvel 0,031 dolarken, şu anda yaklaşık 0,034 dolardan süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 2ZIL fiyatı / Kaynak: TradingView

UNUS SED LEO (LEO)

Bitfinex’in UNUS SED LEO (LEO) tokeninin fiyatı, tahminen de borsa El Salvador’un birinci dijital varlık lisansını aldığı için geçtiğimiz hafta yaklaşık %5 arttı. Bu lisans Bitfinex’in kripto para ihraç etmesine ve ülke içinde ticaret sunmasına imkan tanıyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere El-Salvadr, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul eden birinci ülke oldu. LEO şu anda, geçen haftaki 3,387 dolar düzeyinden yükselerek 3,515 dolara ulaştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 3LEO fiyatı / Kaynak: TradingView

Toncoin (TON)

Altcoin fiyatı, muhtemelen ağdaki çeşitli teknik gelişmeler nedeniyle yaklaşık %3 oranında arttı. Bunların başında, ERC-20 tokenlerinin ağına aktarılmasına imkan tanıyan kendi token köprüsünü başlatmış olması geliyor. Token köprüleri, farklı ağlar üzerine inşa edilen tokenlerin öbür ağlarda çalışmasına imkan tanır. Fiyat artışının bir başka değerli nedeni de muhtemelen büyük bir Hint borsası olan CoinDCX’in TON’u listelediğini duyurması. Kripto para geçen hafta 2,26 dolarken, şu anda yaklaşık 2,33 dolar kıymetinde.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 4TON fiyatı / Kaynak: TradingView

TRON (TRX)

TRX piyasa pahası %3 artışla 5,9 milyar dolardan 6,07 milyar dolara yükseldi. Bunun en mümkün nedeni, TRON’un stablecoin hakimiyetinin %10’un üzerinde artarak genel pazarın yaklaşık %34’üne ulaşmış olması. Kurucu Justin Sun, maksadın yıl sonuna kadar toplam 60 milyar dolara ulaşmak olduğunu söyledi. Bu ortada, geçtiğimiz ay ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu Sun’a kayıtsız menkul değer satışı nedeniyle dava açtı. TRX şu anda 0,0668 dolar civarında el değiştiriyor. Tokenin geçen haftaki fiyat ise 0,0663 dolardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 5TRON fiyatı / Kaynak: TradingView

Mayıs 2023’te satın almaya kıymet 3 kripto

Cardano (ADA)

Yatırımcılar Cardano’ya (ADA) yeni yeni ilgi göstermeye başladı. Cardano balinaları ya da değerli holder’ları, Nisan ayında coin üzerine bahis oynadı. Böylelikle, 200 milyon doların üzerinde ADA satın aldı. ADA geçtiğimiz hafta %12 düşmüş olsa da analistler, düzeltmenin zıt baş ve omuz yapısı oluşturmadan evvel yükselişin yine test edileceğine işaret edebileceğini söylüyor. Cardano’nun grafiğine nazaran, mevcut 0,387 dolar satın almak için uygun bir fırsat. Zira, ADA’nın önümüzdeki birkaç hafta içinde kıymet kazanması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 6ADA 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Polygon (MATIC)

En âlâ bilinen katman-2 Blockchain’lerden biri Polygon’dur (MATIC). Token, Şubat 2016’daki doruğu olan 1,542 dolardan %38, geçtiğimiz ay ise %10 düşüş yaşadı. MATIC’in düşüş eğilimi devam etse de, birinci 10 kripto para ünitesinden biriktirmek isteyen birçok yatırımcının mevcut grafiği uygun bir giriş noktası olarak görmesi beklenen.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 7MATIC 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Fantom (FTM)

Yeni jenerasyon Layer-1 DeFi platformu, yeni bir main-net yükseltmesini açıkladığından beri çok fazla ses getirdi. Blok ve P2P süreç suratlarını %30 oranında azaltmayı ve evrakları işlemek ve günlükleri aramak için ağı süratle ölçeklendirmeyi vaat ediyor. FTM, bir evvelki hafta %22,8 düştü. Lakin, buna karşın yıl başından bu yana %100’ün üzerinde bedel kazandı. Token, şu anda 0,4214 dolardan süreç görüyor. Grafiğe bir bakış, FTM’nin 0,633 dolar üzere yüksek bir bedele ulaştığını ortaya koyuyor. Bu da fiyatın önümüzdeki aylarda harekete devam edebileceğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste! 8FTM 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap