Mayıs İçin En Büyük Kripto Para Tahminleri!

Mayıs İçin En Büyük Kripto Para Tahminleri!

Paylaş
BTC Piyasası: Mayıs İçin En Büyük Kripto Para Tahminleri!

Nisan ayı kripto para piyasası için yüksek volatilite, yeni yıllık tepeler ve keskin bir düşüşle karakterize edilen değişik bir ay oldu. Mayıs ayında kripto dünyasında bizleri neler bekliyor? Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye nazaran Mayıs ayı kripto para piyasasına yine heyecan getirebilir. Analist, Mayıs ayı için kripto kestirimlerini paylaşıyor.

Lider kripto para 2023’te birinci ayı aylık kapanışına ulaşacak

Bitcoin fiyatı arka arda üç yükseliş aylık mum çubuğu kapanışı yarattı. Nisan ayının son iki gününde fiyat 28.476 doların altında kapanmazsa, aylık mum çubuğu da yükselişe geçecek. Böylelikle, bu cins dördüncü mum çubuğuna yol açacak. Lakin, Mayıs ayı için gelecek görünümü pek parlak değil. Bunun ana nedeni, 31.000 dolarlık yatay direnç alanına verilen olumsuz reaksiyon. BTC fiyatı başlangıçta bunun üzerine çıksa da, keskin bir halde ret gördü. Ayrıyeten, kısa vadeli bir düşüş başlattı. Bu alan, 2021’in başından bu yana aralıklı olarak hem dayanak hem de direnç misyonu gördüğü için çok değerli.

BTC Piyasası: Mayıs İçin En Büyük Kripto Para Tahminleri! 1BTC aylık grafik / Kaynak: TradingView

Ayrıca, haftalık İzafî Güç Endeksi (RSI) reddedilmek için olgunlaşmış görünüyor. Yatırımcılar RSI’ı bir piyasanın çok alım ya da çok satım durumunu pahalandırmak ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceğini ya da satılıp satılmayacağını belirlemek için bir momentum göstergesi olarak kullanır.

RSI bedeli 50’nin üzerindeyse ve trend üst taraflı ise boğaların hala avantajı vardır. Fakat bedel 50’nin altındaysa bunun tam zıddı geçerlidir. RSI aşağıdan 50 çizgisine ulaştığından (kırmızı daire), göstergenin yatay direnç alanından gelen ret ile hizalanarak redde neden olması mümkün. BTC fiyatı 31.000 dolar direnç alanının üzerinde bir kapanışa ulaşırsa, bu düşüş varsayımını geçersiz olur. Böylelikle 42.000 dolara kadar bir pompa mümkün hale gelir.

Bitcoin baskınlık oranı (BTCD) değerli ölçüde azalacak

BTC baskınlık oranı, Bitcoin’in piyasa bedeli ile kripto para piyasasının geri kalanı ortasındaki alakayı gösterir. 48,50’lik bir BTCD bedeli, tüm kripto para piyasa bedelinin %48,50’sinin Bitcoin’den geldiği manasına gelir. BTCD yeni bir yılın en yüksek düzeyine yakın. Bununla birlikte, birkaç düşüş işareti gösteriyor. Birinci olarak, haftalık vakit diliminde bir kayan yıldız mum çubuğu oluşturdu (kırmızı simge).

Kayan yıldız, uzun bir üst fitil ve düşüş eğilimli bir kapanış ile karakterize edilen bir cins düşüş mum çubuğudur. Bu, üst taraflı hareketin sürdürülemediği ve satıcıların fiyatı devir açılışının altına ittiği manasına gelir.

BTC Piyasası: Mayıs İçin En Büyük Kripto Para Tahminleri! 2BTCD haftalık grafik / Kaynak: TradingView

Ardından, haftalık RSI çok alım gösteriyor. En son 2021’in başında (kırmızı daire) bu kadar çok alım yaşanmış ve çok keskin bir düşüş yaşanmıştı. Münasebetiyle, BTCD’nin %42 oranında düşmesi beklenen. Bu varsayım, %48 direnç alanının üzerinde bir haftalık kapanışla geçersiz olacaktır. Bu durumda, BTCD’nin %62’ye yükselmesi mümkün.

Polygon (MATIC) birinci 10’dan düşecek

Mayıs ayında altcoinlere bakıldığında, kripto iddiaları Polygon (MATIC) lehine değil. Şu anda MATIC, piyasa pahasına nazaran birinci 10 kripto para ortasında. Ayrıyeten, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto para, uzun bir müddettir birinci 10’da yer alıyor. Bununla birlikte, fiyat hareketi, önümüzdeki birkaç ayın MATIC için olumlu olmayacağını gösteren birkaç düşüş işareti gösteriyor.

Bunun ana nedeni, MATIC’in uzun vadeli yükselen paralel bir kanalın takviye çizgisinin biraz altında süreç görmesi. Bu tıp kanallar ekseriyetle düzeltici modeller içerir. Yani son bir kırılma en muhtemel senaryo. Biri gerçekleşirse, MATIC fiyatının 0,75 dolar dayanak alanına hakikat düşmesi muhtemel. Potansiyel olarak Haziran 2022’nin en düşük düzeyi olan 0,32 doların altına düşmesi ihtimal dahilinde.

BTC Piyasası: Mayıs İçin En Büyük Kripto Para Tahminleri! 3MATIC haftalık grafik / Kaynak: TradingView

Destek çizgisinin üzerinde bir kapanış durumunda bu düşüş iddiasını geçersiz olur. Bu durumda, MATIC’in 1,45 dolardaki kanalın orta çizgisine gerçek hareket etmesi mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap