MATIC ve Bu 9 Altcoin Güne Sıcak Gelişmelerle Başladı!

MATIC ve Bu 9 Altcoin Güne Sıcak Gelişmelerle Başladı!

Paylaş
BTC Piyasası: MATIC ve Bu 9 Altcoin Güne Sıcak Gelişmelerle Başladı!

Kripto oyuncuları bugün, kusurlu bilgi veren Arkham’ın neden olduğu çöküşü konuşuyor. Öte yandan, altcoin piyasasında fiyatları çift haneli etkileyen birkaç listeleme ve paydaşlık haberi ortaya çıktı. MATIC, EGLD, SUI ve IOST’den son gelişmeler…

MATIC ve bu 9 altcoin’den sıcak gelişmeler var

MultiversX (EGLD)

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Upbit, EGLD için yeni süreç çiftini duyurdu. Duyuruya nazaran EGLD, ülkenin resmi para ünitesi KRW karşısında süreçlere başlıyor.

Haberler, EGLD’nin performansını etkileyerek %20’nin üzerinde yükselmesine yardım oldu. Yazım sırasında altcoin, gün içi %6 kar kaydettiği 44.29 dolar bölgesinde süreç görüyor.

BTC Piyasası: MATIC ve Bu 9 Altcoin Güne Sıcak Gelişmelerle Başladı! 1

Polygon (MATIC)

Polygon, PoS köprüsüyle tıpkı kullanıcı tecrübesini sunan zkEVM köprüsünün lansmanını duyurdu. Bu atak, bilhassa kullanıcıların Blockchain ölçeklendirmesinin geleceğine başlamalarını kolaylaştırıyor.

zkEVM için Polygon Bridge, topluluktan gelen geri bildirimleri içeren çeşitli UX geliştirmeleriyle birlikte geliyor. ZkEVM köprüsü, süratli sonuç sunarak kullanıcıların roll-up içinde süratli finality ile süreç yapmasına imkan tanıyacak.

Sui (SUI)

Katman 1 Blockchain ağı Sui, Sui’nin tüm teknik ve eğitim kaynaklarının yanı sıra kullanıcıların dahil olmasına yardımcı olacak temel geliştirme araçları ve altyapısı için tek noktadan bir merkez olan geliştirici portalı “Sui Geliştirici Portalı”nı başlattı.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, CoinEx’in son 24 saat içinde en çok süreç gören birinci 10 kripto para ünitesi listesinde dördüncü sıraya yükseldi. SHIB hacmi, borsanın gün içinde tüm süreçlerin %2,01’ine ulaştı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, tıpkı süreçte balinalardan gelen yüklü satın alımlara husus oluyordu.

BTC Piyasası: MATIC ve Bu 9 Altcoin Güne Sıcak Gelişmelerle Başladı! 2

IOST (IOST)

IOST, HashKey Group altında multi-chain kimlik verisi toplayıcısı olan HashKey DID ile stratejik iştirakini duyurdu. İşbirliği, HashKey DID’nin yenilikçi merkezi olmayan kimlik hizmetini IOST ağına entegre edecek. Böylelikle, IOST, Web3 altyapısını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ortaklık, bilhassa IOST kullanıcılarının inançlı, şeffaf ve verimli bir kimlik idaresi tecrübesine sahip olmasını sağlayacak. Bu işbirliğinin akabinde HashKey DID de resmi olarak bir IOST node operatörü haline geldi.

BTC Piyasası: MATIC ve Bu 9 Altcoin Güne Sıcak Gelişmelerle Başladı! 3

Dogecoin (DOGE)

Binance, 28 Nisan saat 11:00’da TrueUSD’ye (TUSD) karşı Dogecoin (DOGE) için yeni bir süreç çifti ekleyeceğini duyurdu. Şu anda, DOGE için Binance’deki en büyük likidite USDT karşısında gerçekleşiyor. Ek olarak, DOGE alım satımlarının %20’sinden fazlası bu paritede gerçekleşiyor.

BTC Piyasası: MATIC ve Bu 9 Altcoin Güne Sıcak Gelişmelerle Başladı! 4

PancakeSwap (CAKE)

PancakeSwap tarafından yayılan CAKE blok mükafatlarını azaltmak için yapılan bir topluluk oylaması, yaklaşık %70 “hayır” ile sonlanmak üzere. Oylama Cuma günü 18:30’da sona erecek.

Sürüm 2.5 “tokenomik” önerisi, yatırımcılara ve pay sahiplerine ödenen token mükafatlarını %68’in üzerinde azaltmayı teklif ediyor. Böylelikle, CAKE daha deflasyonist bir modele yanlışsız hareket geçecek. Ayrıyeten, PancakeSwap’in BSC üzerindeki ana likidite havuzu olan Syrup Pools üzerindeki CAKE “emisyonları” %94 oranında düşüyor.

Filecoin Web Services (FWS)

Filecoin ekosistemindeki mühendislik grubu, bilhassa Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform (GCP) ve Microsoft Azure üzere büyük cloud hizmet sağlayıcılarına açık kaynaklı bir alternatif olan Filecoin Web Services’in (FWS) piyasaya sürüldüğünü duyurdu. FWS, dünyanın en büyük merkezi olmayan depolama ağı olan Filecoin üzerine şurası.

FWS, geliştiricilere merkezi olmayan uygulamalar (dApp) oluşturmak için ölçeklenebilir, esnek ve inançlı bileşenler sağlamak üzere tasarlanmış, Estuary ve Delta Technology Stack dahil olmak üzere bir dizi bilgi süreç ve depolama teknolojisi sunar.

https://twitter.com/Filecoin/status/1651564100663623680

Blur (BLUR)

Binance, yeni bir duyuruda, NFT pazar yeri Blur’un lokal token’ini USDT karşısında marjlı vadeli süreçlere açacağını duyurdu. Artık Binance üzerinde 20x’e kadar kaldıraçlı BLUR/USDT süreçleri mümkün olacak. BLUR/USDT süreçler 28 Nisan 15.00’te başlıyor.

BTC Piyasası: MATIC ve Bu 9 Altcoin Güne Sıcak Gelişmelerle Başladı! 5

USD Coin (USDC)

Circle, mainnet üzerinde Chain’ler Ortası Transfer Protokolünü (CCTP) uyguladığını duyurdu. CCTP, USDC’nin resmi olmayan, köprülü versiyonlarının neden olduğu likidite parçalanması sıkıntılarını çözmeyi amaçlıyor.

Circle’a nazaran CCTP, bilhassa Web3 ekosistemindeki parçalanma sıkıntısını çözecek. Bu ağlarda köprü kurmanın bir sonucu olarak şu anda başka ağlarda dolaşan yetkisiz USDC kopyalarının kullanımını kademeli olarak ortadan kaldıracak. Ek olarak şirket, son güncellemenin USDC’nin anlaşılmasını ve kullanılmasını kolaylaştıracağını belirtiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap