MATIC Sonrası Google Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu!

MATIC Sonrası Google Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC Sonrası Google Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu!

Geçtiğimiz günlerde Google Cloud ve Polygon Labs, geliştiricilerin Polygon (MATIC) protokolleri üzerinde merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) oluşturmalarına, başlatmalarına ve büyütmelerine yardımcı olmak için stratejik bir paydaşlık kurduklarını duyurdu. Artık ise Google, Portalverse Network ile ortak oldu. İşte detaylar…

MATIC ile ortak olmuştu: Artık sıra bu coin’de

Merkezi olmayan bir bulut oyun ağı olan Portalverse Network, Consensus Konferansı’nda açıklama yaptı. Google Cloud ile yeni bir işbirliğine vardığını açıkladı. Google Cloud’un en yüksek hibelerinden biri olan 200.000 doları kazandığını duyurdu. Portalverse, Google Cloud’u ana genel bulut node sağlayıcılarından biri olarak kullanacak. Bulut oyun node’u sağlayıcıları, içerik sağlayıcıları ve oyuncu topluluklarıyla birlikte dağıtık gerçek vakitli ağ oluşturacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC Sonrası Google Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu! 1

Ayrıca Cosmos Cloud Rendering Verification Consensus Protocol tabanlı PoRS (merkezi olmayan yayın) geliştirecek. Portalverse tıpkı vakitte, Web3 bulut oyunlarının inovasyonu ve gelişimi için Google Cloud ile birlikte çalışmak üzere “Web3 Başlangıç Programı için Google Cloud”a da iştirak sağlayacak. Portalverse Network’ün geçtiğimiz yıl multi-milyon dolarlık bir finansmanı tamamladığı bildirilmekte. Sui tabanlı AAA oyunu Abyss World de merkeziyetsiz bulut oyun hizmetleri sağlamak için Portalverse’i kullanıyor. Böylelikle global oyunculara her vakit sürükleyici bir oyun tecrübesi sunmayı planlıyor. Bu paydaşlık, Polygon PoS, Polygon Supernets ve Polygon zkEVM dahil olmak üzere temel Polygon protokollerinin Google Cloud altyapısı ve geliştirici araçlarıyla benimsenmesini hızlandıracak.

Polygon iştirakinin ayrıntıları neler?

Bu sırada Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Google Cloud ve Polygon Labs, geliştiricilerin Polygon (MATIC) protokolleri üzerinde merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) oluşturmalarına, başlatmalarına ve büyütmelerine yardımcı olmak için stratejik bir paydaşlık kurduklarını duyurdu. Bu iştirak, Polygon PoS, Polygon Supernets ve Polygon zkEVM’yi kapsıyor. Yani Polygon protokollerinin Google Cloud altyapısı ve geliştirici araçlarıyla benimsenmesini hızlandıracak.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC Sonrası Google Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu! 2

Polygon protokolleri için stratejik bulut sağlayıcısı olan Google Cloud, node barındırma hizmeti Blockchain Node Engine’i Polygon ekosistemine sunmayı planlıyor. Blockchain Node Engine kullanan geliştiricilerin artık Polygon PoS node’larını yapılandırma yahut çalıştırma konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacak. Bu da node’ların nereye konuşlandırılacağı üzerinde tam denetim sahibi olurken büyümeye odaklanmalarını sağlayacak.

Google Cloud Marketplace, geliştiricilere dApp’lerine süratli ve kolay bir biçimde güç sağlamayı amaçlıyor. Bunun için Polygon PoS node’unu tek tıkla kolay bir dağıtımını sunmakta. Polygon Blockchain bilgi kümesi, 2021 yılında Google Cloud Public Dataset Programıyla Google Cloud Marketplace’te listelenmişti. Bu bilgi setiyle geliştiriciler, yine harekete geçiyor. Google Cloud’un sunucusuz kurumsal “veri ambarı” BigQuery ile Polygon PoS yahut Polygon Supernet’leri birleştiriyor. Böylelikle gerçek vakitli on-chain ve cross-chain bilgileri tahlil ediyor. Üstelik karar alma süreçlerine bilgi sağlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap