MATIC İçin Devasa Balina Transferleri: Analistler Uyardı!

MATIC İçin Devasa Balina Transferleri: Analistler Uyardı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC İçin Devasa Balina Transferleri: Analistler Uyardı!

Kripto para dünyasında, büyük kripto sahiplerinin en ufak bir hareketi bile piyasa üzerinde dalgalanma tesiri yaratıyor. Kısa bir mühlet evvel, en büyük Polygon (MATIC) adreslerinden biri, analistlerin dikkatini çeken kıymetli bir süreç yaptı. Öteki yandan analistler, MATIC’in fiyat hareketi hakkında uyardı. İşte detaylar…

60 milyon MATIC, Binance’e gitti

Kripto paralar için önde gelen on-chain data sağlayıcısı Santiment, MATIC’e yönelik bir bilgi paylaştı. Kelam konusu büyük Polygon adresi şaşırtan bir biçimde 60 milyon tokenı borsaya taşıdı. Balinalar, Polygon staking’den ve bilinmeyen cüzdanlardan Binance’e büyük ölçülerde MATIC transfer etti. Polygon Staking’den yeniden Binance’e 78,2 milyon dolar kıymetinde 80 milyon MATIC gitti. Bu da büyük bir satış spekülasyonunu gündeme getirdi. Sonuç olarak, ağın borsa arzı 5 haftanın en yüksek düzeyi olan yüzde 7,92’ye sıçradı. Bu türlü bir hareket kripto para dünyasında pek de alışılmadık bir durum değil. Fakat yeniden de, piyasanın istikrarı konusunda telaşlara yol açıyor.

Özellikle analistler, balina borsası girişleri meydana geldiğinde yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere balinalar, büyük ölçülerde kripto bulunduran kişi ya da kurumları tabir eder. Bunların hareketleri piyasanın arz ve talebini kıymetli ölçüde tesirler. Balinalar borsalara büyük ölçülerde kripto para taşıdığında, bu ekseriyetle satış yapmak isteyebileceklerinin sinyalini verir. Bu da kelam konusu kripto paranın fiyatının düşmesine neden olur. Bununla birlikte, son hamleyi yapan balinanın hala kıymetli ölçüde Polygon tokenına sahip olduğunu belirtmek gerekir.

Santiment’e nazaran adres, hala 3,78 milyar MATIC’e sahip. Bu da ağın uzun vadeli beklentileri için olumlu bir işaret. Bununla birlikte, son atak kripto para piyasasının volatil olduğunu hatırlatıyor. Piyasa son yıllarda kıymetli bir büyüme ve benimseme görmüş olsa da, hayli spekülatif ve dalgalanmalara maruz kalmakta. Her vakit olduğu üzere, yatırımcılar durum tespiti yapmalı. Mevcut en yeterli bilgilere dayanarak şuurlu kararlar almalı.

Polygon fiyatı için sırada neler var?

Bu sırada, Polygon fiyat tahlillerine bakmakta yarar var. Analist Sahana Vibhute’a nazaran MATIC fiyatı, büyük ölçüde düşüş eğilimi olarak kabul edilen, büyük ölçüde genişleyen bir yükselen kanal içinde süreç görüyordu. Bu nedenle, aşağı taraflı bir geri çekilme büyük ölçüde yakındı, fakat piyasa yavaş yavaş yükselişe geçtiği için düşük dayanaktan bir toparlanma bekleniyordu. Lakin, geçtiğimiz hafta sonu tetiklenen yeni çöküş, fiyatı son derece aşağı çekti.

Ulaş Utku Bozdoğan: MATIC İçin Devasa Balina Transferleri: Analistler Uyardı! 1

MATIC fiyatı şu anda 1,05 dolarlık ana takviye düzeylerinden birinin altına düşerek çok bir geri çekilmeyi önlemeye çalışıyor. Bu ortada, RSI 40’ın altına düşerek ayıların gücünü gösteriyor ve bu da sağlıklı bir fiyat rallisi için düzgün olmayabilir. Bu nedenle, analiste nazaran 0,95 dolara bir düşüş beklenebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap