MATIC, 1 saatte tam %70 düştü, Zhao açıklama yaptı: Soruşturuyoruz

MATIC, 1 saatte tam %70 düştü, Zhao açıklama yaptı: Soruşturuyoruz

Paylaş
MATIC, 1 saatte tam %70 düştü, Zhao açıklama yaptı: Soruşturuyoruz

20 Kasım’dan bu yana çarpıcı bir şekilde yükselerek yaklaşık yüzde 200 oranında değerlenen MATIC, gece saatlerinde çok sert düştü. TSİ 03.00 sularında 475 satoshi’den işlem gören altcoin, bir saat içinde 153 satoshi’ye geriledi. Daha sonra bir miktar toparlanma gösteren MATIC, TSİ 09.30 itibari ile 262 satoshi’den alınıp satılıyor.

Ekipten açıklama: Alakamız yok

MATIC’teki bu devasa satış sonrası, gözler ekibe çevrildi. Proje ekibinin elinde bulundurduğu büyük miktardaki MATIC’i piyasaya sattığı yönünde söylentiler vardı. Projenin kurucu ortağı Sandeep Nailwal, “Bu olayın arkasında olmadığımızı çok kısa bir süre sonra açıklığa kavuşturacağız. Detaylı bir analiz yaparak bu belirgin manipülasyondan her zamankinden daha güçlü çıkacağız” dedi.

Zhao: Soruşturuyoruz

Öte yandan Binance CEO’su Changpeng Zhao da “Ekibimiz verileri araştırıyor ama zaten MATIC ekibinin olayla bir ilgisi olmadığı açık. Birkaç büyük trader, panikleyerek bir döngüye yol açtı.” ifadelerini kullandı.

Bu arada düşüş yalnızca MATIC’le sınırlı kalmadı. Ravencoin (RVN), Harmony (ONE), Etherparty (FUEL), Perlin (PERL), Enjin Coin (ENJ) ve diğer birkaç popüler altcoin, Bitcoin yalnızca %2 gerilerken %20’yi aşan oranlarda değer kaybı yaşadı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap