Mastercard, Libra projesinden neden çekildi?

Mastercard, Libra projesinden neden çekildi?

Paylaş
Mastercard, Libra projesinden neden çekildi?

Bir Mastercard yöneticisi, finansal kuruluşun Libra projesinden neden çekildiğine dair birtakım açıklamalar yaptı. Yönetici, yasal düzenlemelere uyumun temel ilkelerine uyulmadığını fark ettikten sonra Libra projesinden çekildiklerini söyledi.

“Libra temel düzenleyici ilkelere uymadı.”

Mastercard Asia Pacific’in eş başkanı Ari Sarker, şirketin Facebook ve Libra Birliği ile olan ilişkisini tartışmak üzere Bloomberg’e bir röportaj verdi. Sarker, Mastercard’ın Blockchain sektöründeki bir dizi oyuncu ile ortaklık yaptığını söylerken, şirketin düzenleyici kaygılar sebebiyle Libra projesinden çekildiğini belirtti.

Ari Sarker:

Libra’dan çekilme kararımız, merkez bankası gözetiminde birçok düzenlenmiş piyasa ile çalıştığımız için gerçekleşti. Ve Libra ile ortaklığımızın ilk gününden beri, bu ortaklığın tüm bu yükümlülükleri tanıdığı ve düzenleyici çerçevelerimize bağlı kalmak zorunda olduğumuzun unutulmayacağı konusunda hemfikirdik.

Sarker, Libra’nın yasal düzenleme standartlarına uymadığını hissettiğini söyleyerek devam etti.

Amacımız, “çadırın” içinde olmamızın bize bu konuşmaların bazılarını şekillendirme fırsatı vermesiydi. Geri adım attık çünkü temel ilkelerin bazılarına uyulmadığını hissettik.

Mastercard’ın ardından PayPal, eBay ve Visa gibi devler de Libra’dan çekildiklerini açıklamıştı.

cryptoglobe

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap