Mastercard, FinTech Exspress Platformunu Başlattı

Mastercard, FinTech Exspress Platformunu Başlattı

Paylaş
Mastercard, FinTech Exspress Platformunu Başlattı

Mastercard, Singapur FinTech Festivali’nde yeni “FinTech Express” platformunu başlattığını açıkladı. Mastercard Asya Pasifik Eş Başkanı Ari Sarker Bloomberg’le yaptığı röportajda, platform hakkında açıklamalar yaptı ve Mastercard’ın Libra Birliği’nden çıkması ile ilgili bilgi verdi.

Mastercard’ın Girişimi

Sarker’ın bu girişimi tanımlamasına göre, Mastercard’ın FinTech ortaklığı için erişimini genişletmiş oldu. Bu girişim sayesinde Mastercard, hem geleneksel bankacılık hem de fintech konusunda tüm oyuncular için kolaylaştırıcı bir adım atmış oldu. Yapılan açıklamalara göre bu adım, Mastercard’ın global platforma girme şeklini hızlandıracak.

Bunların yanında Sarker’a göre Mastercard, kendi hizmetlerini kullanmak isteyen fintech şirketleri için işlem süreçlerini kolaylaştırmış oldu.

Fintech konusundaki ortaklıklara varana kadar büyük bir gelişmenin oldukça zor olduğunu dile getiren Sarker, yine de bu hamle sayesinde birçok firmanın zaman kazanacağını ifade etti.

Öte yandan Sarker’a bu açıklamaları neden şimdi yaptığı, teknolojinin yeni yeni var olmaya başlamasından mı yoksa rakiplerin atacağı adımlardan mı korkulduğu soruldu.

Sarker soruyu ikisinin de etkisi olduğunu belirterek cevapladı. Yönetici, hem teknolojinin artık üzerinde çalışılabilecek hale geldiğini hem de rekabet açısından ilk adımı atmanın önemli olduğunu dile getirdi.

Libra’dan Ayrılma Açıklamaları

Yeni platformun yanı sıra Sarker Libra Topluluğu’ndan ayrılma adımları ile ilgili de açıklamalar yaptı. Bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi PayPal’ın ardından eBay, Stripe ve Mastercard da projeden ayrıldıklarını açıklamışlardı.

Sarker konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda projeden çekilme nedenlerinin daha önce de belirtildiği gibi düzenleyici engeller olduğunu ifade etti.

Kaynak: Bitcoinist

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap