Mark Zuckerberg, Instagram’a NFT özelliği entegre edileceğini söyledi

Mark Zuckerberg, Instagram’a NFT özelliği entegre edileceğini söyledi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Mark Zuckerberg, Instagram’a NFT özelliği entegre edileceğini söyledi

Investing.com – Meta CEO’su Mark Zuckerberg, NFT özelliğinin yakında Instagram’a entegre edileceğini doğruladı. Mark Zuckerberg, Instagram’da NFT kullanımının ne zaman başlayacağıyla ilgili net bir tarih vermezken yakın zamanda gerçekleşeceğini belirtti.

Texas’ta düzenlenen the South by Southwest konferansında konuşan Zuckerberg, yakın zamanda Instagram ortamında insanların sahip olduğu NFT’leri sergileyebileceğini ve de yenilerini basabileceklerini söyledi. Ancak NFT’lerin sosyal medya platformunda nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla detay vermedi. Yapılan açıklamaya göre NFT entegrasyonu, önümüzdeki birkaç ay içerisinde sosyal medya platformu Instagram’a gerçekleşebilir.

Geride bıraktığımız yıl Facebook’un adı Meta olarak değiştirilerek sosyal medya devinin Metaverse alanındaki iddiası gözler önüne serilmişti. Bu girişimle birlikte dünya çapında Metaverse’e olan ilgi daha da arttı. Bu yüzden Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan son açıklamada sürpriz olarak görülmedi. Zira Metaverse, kripto paralar ile dijital koleksiyon ve sanat eserleri olarak görülen NFT’lerle sıkı sıkıya bağlı bir alan.

Twitter NFT kullanımına daha yakın

Meta’nın Instagram aracılığıyla NFT özelliği getirme girişiminden önce Twitter, bu özelliği platformuna taşıdı. Kripto para topluluğunun yoğun şekilde kullandığı sosyal medya platformu olan Twitter, birkaç ay önce NFT entegrasyonunu gerçekleştirdi. Kullanım alanı şu an kısıtlı olmakla birlikte Twitter Blue kullanıcıları sahip oldukları NFT’leri profil resmi olarak kullanabiliyor.

Twitter, NFT özelliği dışında platform üzerinden Bitcoin ve Ethereum kullanarak bahşiş verme özelliğine de sahip. Bu özellik sayesinde Twitter kullanıcıları, platformda beğendikleri içerik oluşturucularına kripto varlık üzerinden bahşiş gönderebiliyorlar.  

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap