Mark Zuckerberg Blockchain Teknolojisiyle İlgileniyor

Mark Zuckerberg Blockchain Teknolojisiyle İlgileniyor

Paylaş
Mark Zuckerberg Blockchain Teknolojisiyle İlgileniyor

Ünlü sosyal medya platformu olan Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada, Blockchain teknolojisi ile ilgilendiğini belirtti. Zuckerberg, Blockchain teknolojisinden yararlanarak farklı bir kimlik sistemi yaratmayı planlıyor. Bu sayede insanlar üçüncü kişilere güvenmeksizin eldeki kimlik bilgileri ile birçok hizmetten yararlanabilecek. Facebook’un kurucusu Zuckerberg, uzun zamandır Blockchain teknolojisi ile ilgilendiğini de ayrıca açıkladı.

Zuckerberg, iki gün önce Harvard Üniversitesi Hukuk profesörü olan Jonathan Zittrain ile bir röportaj gerçekleştirdi. Zuckerberg yapmış olduğu bu röportajda, Blockchain teknolojisinin Facebook Connect’e alternatif bir teknoloji olabileceğini ifade etti. Facebook Connect ise Facebook’un sign on uygulamasıdır.

Mark Zuckerberg yaptığı açıklamanın devamında, “Blockchain teknolojisi sayesinde gerçekleşecek olan düzenlemenin insanların hakkı olan erişimlerini durdurabilecek şirketlere itimat etmeyen yazılımcılar için gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden bu teknolojiden istifade etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Zuckerberg’in Blockchain’e ilgi duymasından sonra insanlarında bu teknolojiye karşı olan güveni de artmış oldu.

Sosyal medyanın devlerinden olan Facebook, Zuckerberg’in bu açıklamasından epey önce Blockchain teknolojisi ile ilgili çalışmalara başlamış. Hatta Blockchain ile daha rahat çalışmalar yapabilmek için Facebook, geçtiğimiz sene bir ekip oluşturdu. Oluşturulan bu teknoloji ekibinin Blockchain ile ilgili çalışmalar yaptığı ise aylarca sır gibi saklandı. Bundan birkaç gün önce Facebook’un birkaç sene evvel satın aldığı Whatsapp uygulamasında kullanmak için bir sanal para birimiyle bile çalışıldığı söylenmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap