Mark Cuban: “Nakite Geçiş Yaptım”

Mark Cuban: “Nakite Geçiş Yaptım”

Paylaş
Mark Cuban: “Nakite Geçiş Yaptım”

Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban finans dünyasının en ünlü isimlerinden biri olarak gösteriliyor. Kripto para takipçileri de Cuban’ı tanıyor olabilirler. Kendisi Bitcoin hakkında çeşitli açıklamalar yapmış, Bitcoin alacağına muz alacağını söylemişti.

Cuban kısa süre önce hisse piyasalarında yaşanan güncel gelişmeleri değerlendirdi ve piyasanın geleceğine dair bazı tahminlerde bulundu. Hisse piyasalarındaki artışın geçici olduğunu düşünen Cuban şimdilik nakit para tutmayı tercih ettiğini söyledi.

Suni Bir Artış

Yılın başından 3.200 seviyesinde olan S&P500, 23 Mart’ta 2.300 seviyesine kadar gerilemişti. Ancak S&P500 Endeksi ilerleyen günlerde biraz olsun toparlanmaya başladı ve yükselişe geçti. Dün de günü artışla kapatan S&P500 şu anda 2.700 seviyesinin üstüne kadar gelmiş durumda. Fakat Mark Cuban piyasadaki bu artışa biraz şüpheyle yaklaşıyor.

Piyasada yaşanan artışı değerlendiren Cuban, şunları söylüyor:

”Şaşırdım açıkçası. Bence yakında yeniden bir satış dalgası göreceğiz. Sanırım insanlar şu anda piyasaya iyimser gözlerle bakıyorlar. Ama işin arka tarafından neler olduğunu düşünmüyorlar.”

Piyasada yaşanan artışın tabiri caizse yapay bir artış olduğunu düşünen Cuban, piyasanın kısa süre içerisinde yeniden bir satış baskısıyla karşılacağını düşünüyor. Kendisi bu yüzden yakın zamanda “hiç hisse almadığını” ve şimdilik elindeki “nakit para miktarını arttırmaya çalıştığını” söylüyor.

“Haksız Olabilirim”

Closing Bell programına konuşan Cuban piyasada bunun tam tersi yönde bir hareketlilik yaşanabileceğini de söyledi ve haksız olabileceğini ifade etti. Cuban haksız olması durumunda hisse piyasasına geri dönüş yapacağını ve “nerede bıraktıysa oradan devam edeceğini” söylüyor:

“Eğer ben haksızsam ve piyasa yükselişe geçerse benim esas yatırım yaptığım Netflix ve Amazon hisseleri de yükselişe geçecektir. Ben de kaldığım yerden devam ederim. Ne bir eksik ne bir fazla.”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap