Mark Cuban: Bitcoin Alacağıma Muz Alırım

Mark Cuban: Bitcoin Alacağıma Muz Alırım

Paylaş
Mark Cuban: Bitcoin Alacağıma Muz Alırım

Yatırım dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Mark Cuban, Bitcoin ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’in ve kripto paraların genel özelliklerinden bahseden Cuban, Bitcoin’in aslında değersiz olduğunu vurguladı.

İçsel Değeri Yok

Mark Cuban yorumlarına öncelikle Bitcoin’in herhangi bir içsel değerinin olmadığını söyleyerek başladı. Cuban bu bağlamda Bitcoin fiyatının her daim yatırımcılar tarafından belirlendiğini ve sabit bir fiyatının olmadığını söylüyor.

Cuban’a göre Bitcoin kendi içinde değerli olmadığı için BTC’nin fiyatı, insanlar onun fiyatının kaç olmasını istiyorlarsa o oluyor. Cuban bunları söyledikten sonra Bitcoin’i özellikle ABD’de popüler olan beyzbol kartlarına, nadir çizgi roman dergilerine ve hatta sanat eserine benzetti.

Bitcoin’e Karşı

Cuban Bitcoin’i bunlara benzetti benzetmesine ama Cuban’a göre Bitcoin, aslında bu benzetilen şeylerden bile daha değersiz.

İnsanların beyzbol kartlarına bakıp manevi şekilde tatmin olabileceklerini söyleyen Cuban, Bitcoin’in insanlara bunu bile sunmadığını ve BTC’nin aslında hiçbir işlevinin olmadığını düşünüyor.

Cuban’a göre Bitcoin’in bu kadar kullanışsız olmasının sebebi aslında BTC’yi kullanmanın çok zor olması. Cuban’a göre nüfusun yüzde 99’unun Bitcoin’in nasıl kullanılacağını anlamıyor ve bu da Bitcoin’i kullanışsız yapıyor.

Cuban tüm bu yorumları yaptıktan sonra espriyle karışık bir yorumda bulundu ve Bitcoin yerine muz almayı tercih edeceğini, en azından muzun yenilebilen bir şey olduğunu söyledi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap