Marathon Digital Hava Durumunu Suçluyor

Marathon Digital Hava Durumunu Suçluyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Marathon Digital Hava Durumunu Suçluyor

Bitcoin madencisi Marathon Digital, daha az Bitcoin kazmasının sebebini hava durumu olarak açıkladı.

Marathon Digital, Haziran ayında Bitcoin madenciliğinde yüzde 21’lik bir düşüş yaşadı. Şirket bu düşüşü Haziran ayındaki hava şartlarına bağladı.

Marathon Digital, Haziran Ayında Yüzde 21 Daha Az Bitcoin Çıkardı

Marathon Digital, Haziran ayında Bitcoin madenciliğinde yüzde 21’lik bir düşüş yaşadığını açıkladı. Şirket, bu düşüşü Teksas’taki hava şartlarına bağladığını söyledi.

Madenci, Bitcoin madenciliği operasyonlarının gerçekleştiği Teksas’taki hava şartlarının Haziran ayında üretimi olumsuz etkilediğini belirtti. Marathon Digital’in açıklamasına nazaran, Haziran ayında toplamda 979 Bitcoin çıkarıldı ve bu, Mayıs ayına kıyasla yüzde 21’lik bir düşüşe işaret ediyor. Şirket, üretimdeki düşüşün temel nedeninin hava durumu tesirleri ve süreç fiyatlarındaki düşüş olduğunu söz etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Marathon Digital Hava Durumunu Suçluyor 1

Marathon Digital ayrıyeten süreç fiyatlarının Mayıs ayına nazaran Haziran ayında kıymetli ölçüde azaldığını ve toplam Bitcoin üretiminin yaklaşık yüzde 5,1’ini oluşturduğunu belirtti. Bu düşüşün nedeni olarak Bitcoin ağında yaşanan tıkanıklığın hafiflemesi ve süreç fiyatlarındaki değişiklikler gösterildi.

Şirketin yaptığı bu açıklama topluluk tarafından ilgi ile karşılandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap