Manchester City’den metaverse adımı: Sanal stadyum geliyor!

Manchester City’den metaverse adımı: Sanal stadyum geliyor!

Paylaş
Uzman Coin: Manchester City’den metaverse adımı: Sanal stadyum geliyor!

Facebook’un çatı şirketinin adını Meta olarak değiştirmesi, metaverse kavramının birçok alanda çok daha fazla kullanılmasını sağlarken, milyarlarca kişinin her gün tutkuyla takip ettiği futbol da bu alandan geri kalmıyor.

Şahin gözü teknolojisi kullanılacak

Dünyanın en çok izlenen ligi olarak bilinen Premeir Lig’in son şampiyonu ve dev kulüplerinden bir tanesi olan Manchester City de, metaverse’e giriyor. İngiliz medyasında yer alan haberlere göre, teknoloji devi Sony’nin bir alt firması olan Hawk-eye (Şahin gözü) firmasının katkılarıyla, Ethiad Stadı’nın metaverse’teki karşılığı yapılacak. Böylece bu yeni sanal stad, City’nin sanal gerçekleik alanında merkezi olacak.

Manchester’a gelmek zorunda kalmayacaklar

City’nin dünyanın dört bir yanında bulunan taraftarları, maçları canlı ve gerçeğe yakın bir şekilde burada izleyebilecek. Hiçbir taraftar, City maçı izlemek için Manchester şehrine gelmek zorunda kalmayacak.

3 yıllık anlaşma: Stadın dijital haritası çıkrılacak

Manchester City kulübü, Sony ile 3 yıllık bir anlaşma imzalarken, proje henüz emekleme aşamasında olduğu için bir bölüm teknisyen Ethiad’da incelemelerde bulundu. Sanal gerçekliğin, maksimum seviyede olması için stadın dijital haritası da çıkarılacak. City Football Group’un pazarlama ve taraftar etkileşimi sorumlusu Nuria Tarre konuyla ilgili yaptığı açıklamada, projede maç izlemenin dışında, metaverse’te oyuncularla tanışma ve ürün satın alma gibi birçok seçeneğin de olacağını belirtti ve “Maçı izlerken birçok açıdan takip edebileceksiniz. Tek bir yerden izlemek zorunda kalmayacaksınız.” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap