Malta Hükümeti Üç Kripto Para Birimi Yasasını Onayladı!

Malta Hükümeti Üç Kripto Para Birimi Yasasını Onayladı!

Paylaş
Malta Hükümeti Üç Kripto Para Birimi Yasasını Onayladı!

Malta Hükümeti, AB ülkelerini ICO ihraççılarına ve diğer blok zinciri tabanlı işletmelere daha çekici hale getirmek için tasarlanan üç dijital parayla ilgili kanununu meclisten geçirdi.

Yeni yasanın, dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT veya blockchain) kullanımını düzenleyecek ve her bir tasarının, piyasa düzenlemelerini veya kayıtlarını önceliklendirdiği, yatırımcıları, blok zincirine dayalı şirketleri ve adada meydana gelen finansal işlemleri korumak için çalıştığı söyleniyor.

Malta Hükümeti, serbest bırakılması durumunda, Malta’daki büyüyen pazara yasal kesinlik ve dürüstlük getirecek üç ayrı dijital kanunu takip etmeyi seçti. ICO‘ları düzenleyerek, hizmet sağlayıcıların kayıtlarını izleyerek ve blockchain tabanlı platformları onaylayarak Malta Hükümeti, kripto yatırımcıları ve kendi ülkesinden sürülen şirketler için güvenli bir şekilde, bankacılık sistemine de güvenli bir şekilde yer verebileceğini söylüyor.

Malta Dijital İnovasyon Kurumu Kanunu, yeni kurulan Dijital İnovasyon Kurumunun görev ve sorumluluklarını detaylandırmaktadır. Departman, DLT platformlarını onaylamak, bir teknolojinin güvenilirliğini sağlamak ve bu sertifikalı platformlarda yer alan kullanıcıların yasal korumasını yönetmek için sorumlu olacak.

Sanal Finansal Varlıklar Yasası, Malta’nın kripto para piyasasında finansal işlemleri ve satışları hedefliyor. Tasarı, Malta bölgesinde başlatılan tüm ICO’ları ve ayrıca ICO’larla ilgili faaliyetlerde bulunan herhangi bir hizmet sağlayıcıyı düzenleyecek.

Sanal Finansal Varlıklar Yasası, tüm kripto-ticaret işlemlerine ve borsalarına kesinlikle uygulanacak bir düzenleme taslağını açıklayacak.

Yenilikçi Teknoloji Düzenlemeleri ve Hizmetleri Yasası, teknoloji sağlayıcılarının ve hizmetlerinin tescilinden sorumlu olacak ve sistem düzenlemelerini belgeleyecek. Bu özel işlem, kayıt işlemlerini yöneticilerin ve denetçilerin kullanımı yoluyla gerçekleştirecek.

Malta Başbakanı Ofisi’nde Finansal Hizmetler, Dijital Ekonomi ve İnovasyon Bakan Yardımcısı Silvio Schembri, dün yasaların geçişini tweetledi ve Malta’nın takma adını “blockchain adası” olarak niteledi.

“Bugün Malta Parlamentosu, Dünyada birincisi olan DLT / blockchain’de 3 yasayı oybirliğiyle onayladı. Bu yasalarla onur duydum. Stephen McCarthy’nin Malta Digital Innovation Authority’nin yeni CEO’su olacağını duyurdu.”

Alandaki bazı şirketler şimdiden Polonya’nın en büyük kripto-para değişimi alışverişi BitBay ve Hong Kong tabanlı cryptocurrency exchange OKEx’in başlaması için önde gelen cryptocurrency exchange operatörü Binance ile “blockchain adası” olarak adlandırılan planları genişletmeyi planladığını duyurdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

  1. Bitcoin Cash Nedir? Özellikleri Nelerdir? » BTC Piyasası:

    […] Bitcoin Classic’e yerleşen Bitcoin Cash’e getirecektir. Ölçeklenebilirlik konusu, kripto-para birimi tartışmalarının ön saflarında yer aldığından, geliştiriciler artan blok büyüklüğüne […]
Yorum Yap