MakerDAO Kurucusu Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Övgüler Dizdi!

MakerDAO Kurucusu Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Övgüler Dizdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: MakerDAO Kurucusu Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Övgüler Dizdi!

Kurucu ortağa nazaran MakerDAO yeni Blockchain oluşturmak için Solana’nın kodunu kullanması gerekiyor. Bu bağlamda kurucu ortak Rune Christensen, altcoin projesi için övücü sözler kullandı. Bununla birlikte birtakım topluluk üyeleri şimdiden bu fikre karşı çıkmaya başladı

Maker Kurucusu: Bu altcoin projesinin kod tabanını kullanalım!

MakerDAO kurucu ortağı Rune Christensen Cuma günü yaptığı açıklamada, platformun gelecekteki mahallî Blockchain’inin, yüksek süratli performans sağlamak üzere tasarlanmış bir ağ olan Solana’nın (SOL) temelini oluşturan kod tabanı kullanılarak inşa edilmesi gerektiğini söyledi. Bir yönetişim forumu gönderisinde, kod tabanının “teknik kalitesi”, “FTX patlamasından geçerek dayanıklılığı” ve halihazırda işleyen örneklerinin Solana’yı “daha fazla keşfetmek için en umut verici kod tabanı” haline getirdiğini belirtti. Ayrıyeten Cosmos’tan da başka “ana rakip” olarak bahsetti.

MakerDAO en büyük merkezi olmayan finans borç vericisi pozisyonunu işgal ediyor. Birebir vakitte 5 milyar dolarlık DAI stablecoin’in ihraççısı. Şu anda Endgame ismi verilen ve projeyi kendi tokenlarıyla daha küçük, bağımsız varlıklara (SubDAO’lar) bölmeyi ve idare tokenı MKR ve stablecoin DAI’yi yenilemeyi içeren büyük, çok yıllı bir revizyondan geçiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: MakerDAO Kurucusu Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Övgüler Dizdi! 1

Solana Labs’ın kurucu ortağı: Nutkum tutuldu!

Rune Christensen yazısında, planın son evresinin, tüm SubDAO’ları birbirine bağlamak olacağını söyledi. Ayrıyeten, altcoin ekosistemi idare akınlarına ve teknik arızalara karşı daha dirençli hale getirmek için şimdilik NewChain kod ismi altında özel bir Blockchain’in kullanıma sunulması olacağını açıkladı. Christensen, NewChain’in “uzun vadeli büyük bir proje olduğunu belirtti. Ayrıyeten, muhtemelen en az 3 yıl süreceğini” söyledi.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere FTX’in çöküşüyle Solana ağır bir yara aldı. Zira FTX eski CEOS’su Sam Bankman-Fried’ın altcoin projesinin en büyük destekçilerinden ve yatırımcılarından biriydi. Bu nedenle Maker’ın teklifi, Solana ekosistemi için sembolik bir çıkar olacak. Solana Labs’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Christensen’in yorumlarına kayıtsız kalmadı. Yakovenko X hesabından “Dürüst olmak gerekirse nutkum tutuldu” diye yazdı. Ayrıyeten, “Tüm ekosistemlerde ne kadar çok kodu yine kullanırsak, her şey o kadar süratli büyür.” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: MakerDAO Kurucusu Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Övgüler Dizdi! 2

Bazı topluluk üyeleri teklife sıcak bakmadı!

Ancak kimi altcoin topluluk üyeleri, Christensen’in araştırmaları hakkında daha fazla bilgi talep etti. Ya da öteki tahliller sunarak Christensen’in fikrine karşı çıktılar. Bu bağlamda tanınmış bir kripto araştırmacısı olan Hasu, “Tek seçenek Solana ve Cosmos mu? EVM tabanlı bir toparlanmaya ne dersiniz?” karşılığını verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap