Madencilik Devi Ebang’den 100 Milyon Dolarlık IPO!

Madencilik Devi Ebang’den 100 Milyon Dolarlık IPO!

Paylaş
Madencilik Devi Ebang’den 100 Milyon Dolarlık IPO!

Dünyanın en büyük madencilik ekipmanı üreticilerinden Ebang, 100 milyon dolarlık bir halka arz başvurusunda bulundu.

Bitmain’in en büyük rakiplerinden biri olan Ebang Haziran 2018’de Hong Kong’da bir IPO başvurusunda bulunmuş ve bu şekilde halka açılmayı planlamıştı. Fakat şirketin bu planları hayata geçmedi. Ancak şirket şimdi ABD’de yeni bir IPO başvurusunda bulundu.

Ebang’in gelir tablosu

The Block’un haberine göre Ebang geçtiğimiz gün ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) ile irtibata geçip bir IPO başvurusunda bulundu. Halka açılmayı hedefleyen şirket hisse başına 0.00013$ gibi bir fiyat biçip 100 milyon dolar toplamayı planlıyor.

Şirket; hisselerini New York Menkul Kıymet Borsası’nda ‘EBON’ olarak listelemek istiyor, Kaynak: SEC

Bazı Riskler Var

Ebang’in rakiplerinden biri olan Canaan geçtiğimiz yılın sonlarına doğru halka açılıp Nasdaq’da listelendi. Şirket düzenlediği bu IPO sayesinde 90 milyon dolar para toplamış ve sektörde büyük yankı uyandırmıştı. Fakat IPO düzenlendikten sonra işler Canaan için pek iyi gitmedi. Şirketin hisseleri Nasdaq’da listelendikten beri neredeyse %60 oranında değer kaybetti.

Ebang SEC’ye yaptığı başvuruda doğrudan Canaan örneğini vermese de kripto para sektöründeki bazı risklerden bahsediyor. Bitcoin fiyatının Ebang’in gelirlerini doğrudan etkilediğini belirten şirket, Bitcoin’in volatilitesinin şirketin mali durumunu etkileyebileceğini vurguluyor.

Ebang, Bitcoin fiyatındaki hareketliliği bir risk olarak görüyor.

Şirket bunun yanı sıra Koronavirüsten de örnek verip bu gibi olayların kripto para şirketlerini nasıl etkilediğini anlatıyor. Ebang gibi şirketlerin bu gibi durumlarda ham madde bulmakta zorlanabildiklerini belirten şirket, bunun da şirket açısından bir risk teşkil ettiğini belirtiyor.

Koronavirüsün tedarik zincirini nasıl etkilediğinden bahsediyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap