Maaşını Bitcoin ile almak isteyen sporcular arasına bir yenisi eklendi

Maaşını Bitcoin ile almak isteyen sporcular arasına bir yenisi eklendi

Paylaş
Uzman Coin: Maaşını Bitcoin ile almak isteyen sporcular arasına bir yenisi eklendi

Maaşını Bitcoin’le alan sporcular kervanına Amerikan futbolu takımlarından Kansas City Chiefs oyuncusu Sean Culkin de katıldı. 28 yaşındaki oyuncu 2021 yılına ait olan 920 bin dolarlık net maaşının tümünü Bitcoin olarak alacak.

Culkin, Amerikan Futbol Ligi’nde maaşının tümünü Bitcoin’le alacak ilk oyuncu oldu. Kansas City Chiefs’ten yapılan açıklamada oyuncunun aldığı karardan haberdar oldukları ve rezerv maaşın hala dolarla ödendiği duyuruldu. Ancak başarılı sporcu, Bitcoin girişimi Zap şirketinin Strike adlı ürünüyle maaşının tümünü Bitcoin’e çevirecek.

Hatırlanacağı üzere ünlü oyuncu Russell Okung da maaşının yarısının Bitcoin’le ödenmesini talep etmişti. Okung yıllık 13 milyon dolara denk gelen maaşının yarısını dolar, diğer yarısını da Bitcoin’le alıyor.

Culkin, bir kişinin tüm maaşını BTC olarak almasının birçok kişiye göre çok akıllıca olmayabileceğini ancak risk hesaplamaları ve Bitcoin’e olan uzun vadeli güveninden dolayı kendisine göre devrim niteliğinde olan bu kararı aldığını belirtti.

“Elimdeki para enflasyona dirençli olmalı”

Bitcoin’den 2016 yılında haberdar olduğunu ancak 2020 yılında gerçek bir yatırım aracı olarak görmeye başladığını belirten Kansas City Chiefs oyuncusu şu ifadeleri kullandı:

“‘Bu hafta alım yapmalı mıyım?’ diye düşünmek istemiyorum. Kafamı yaptığım işe vermek ve sürekli fiyata bakmak istemiyorum. Benim için önemli olan paranın en zor kazanılan halinde onu kazanmaktır. Elimdeki paranın enflasyona karşı dirençli olması gerekir ki, bu dönemde en iyi seçenek bu”

Zap şirketinin CEO’su Jack Mallers da, sporcuların kazandıkları yüksek meblağlar sebebiyle bu dönemde hiç olmadıkları kadar iyi birer yatırımcı olduklarını ve adeta bağımsız birer şirket gibi hareket ettiklerini söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap