Londra Borsası İlk Kripto Para Şirketi İçin Yeşil Işık Yaktı!

Londra Borsası İlk Kripto Para Şirketi İçin Yeşil Işık Yaktı!

Paylaş
Londra Borsası İlk Kripto Para Şirketi İçin Yeşil Işık Yaktı!

Dünyanın en eski borsalarından biri olan Londra Borsası listelenen ilk kripto ile ilgili şirket olacak olan abonelik tabanlı mining şirketi Argo Blockchain’in listesini onayladı. Argo Blockchain, pazartesi günü yaptığı açıklamada listeyi takip eden ilk ürün teklifiyle (IPO) 20 milyon £ (26.8 milyon $) elde etmeyi umduğunu söyledi ve yaklaşık 40 milyon sterlin (53.5 milyon $) değerinde olması bekleniyor. Şirket bu yılın başlarında özel yatırımcılardan toplam 1.9 milyon sterlinlik fon topladı.

Firma aynı zamanda iki hafta önce Amerika Birleşik Devletleri Yetkili İdaresi’nden halka arz için onay aldı. Kurucu ortaklarından ve aynı zamanda yönetici Jonathan Bixby süreci şöyle aktarıyor:

“Argo Blockchain, Londra’nın finansal teknoloji için küresel bir merkez olarak rolünü dikkate alarak değiştirdi. Londra borsalar Listesi, Argo Blockchain’e, büyümemizi sağlamak ve uzun vadede liderlik pozisyonu oluşturmamıza yardımcı olmak için, profil, güvenilirlik ve küresel sermayeye erişim sağlayacaktır.”

Argo Blockchain, abonelerin, Argo’nun madencilik platformlarında 4 adet kripto para kazmalarına izin verecek olan ham bilgi işlem gücü için ayda 25$ civarında bir ücret talep ediyor. Böylece aboneler 25 dolara, Bitcoin Gold, Ethereum, Ethereum Classic ve Zcash ile ilgili işlem yapabilecekler.

Bu atılım, geçmişte bazılarının, kripto sektörünü finansal setörlerden ayrı gördüğü yönünde algıyı değiştirmesi ve kripto paraların ana akımdan güven ve kabul görmesi açısından önemli bir adım olduğu düşünülüyor.

Geçtiğimiz yıl kurulan Argo Blockchain, abonelik tabanlı bir model üzerinde çalışan, bulut tabanlı bir kripto mining firmasıdır. Uygulamaya özel entegre devrelerin(ASIC’ler) ve kripto para birimi madencilik kolektiflerinin daha yeni katılımı nedeniyle zorluk seviyesi (ve dolayısıyla gerekli bilgisayar gücü) arttıkça, şirket kripto paralı abonelere yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Jonathan Bixby, şirketin büyük performanslı sunucuları ve elektriği karşılayabilen birkaç kişi yerine, cryptocurrency madenciliğini kitlesel bir piyasa hizmeti olarak sunmayı hedeflediğini şu sözleriyle açıklıyor:

“Kripto madenciliğin %90’ından fazlası endüstriyel ölçekte elitler tarafından yapıldı. Çünkü teknik olarak yapılması çok zor. Biz kriptonun Amazon Web Servisi olmak istiyoruz.”

Şirketin faaliyetleri, madencilerin soğutma maliyetlerinden tasarruf etmelerine olanak veren iklimin yanı sıra, eyaletteki en ucuz elektrik gücü nedeniyle madencilik işlemleri için artan popüler bir yer haline gelen, Kanada’nın Quebec eyaletinde bulunuyor.

Gelecekte, Argo Blockchain hedef Pazar olarak Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya’yı görüyor. Ayrıca şirketin madencilik faaliyetlerini İzlanda ve Çin’e genişletmeyi planlıyorlar. Diğer taraftan yalnızca enerjinin öncelikli olarak hidroelektrik veya güneş kaynaklı olduğu yerlerde yenilenebilir enerji tedarikçileri veya şebekelerden elektrik kullanmayı planlamakta.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap