LocalBitcoins, Venezuela’nın İşlem Hacmini Açıkladı

LocalBitcoins, Venezuela’nın İşlem Hacmini Açıkladı

Paylaş
LocalBitcoins, Venezuela’nın İşlem Hacmini Açıkladı

Oldukça zor günler geçiren Venezuela’da artan enflasyon sebebiyle ülkedeki insanlar kripto paralara yatırım yapmaya yöneldi. Venezuela halkı kendi para birimlerine karşı olan inançlarını kaybettikten sonra alternatif arayışına girdiler ve kripto paralara yöneldiler. Venezuela insanı kripto paralar içerisinde daha çok Bitcoin’e yöneldi. LocalBitcoins’den elde edilen verilere göre Venezuela halkı 2019’un ocak ve şubat ayında toplam 63 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Ekonomik krizle mücadele eden Venezuelalılar için inanılmaz bir rakam.

Venezuelalılar sürekli artan enflasyon ve ekonomik kriz sebebiyle haftalık satın alınan BTC sayısını 2400 adete çıkardı. Geçen sene bu aylarda Venezuela insanı haftada yalnızca 200 Bitcoin satın alabiliyordu.

Venezuela’da yıllardır süren iç karışıklık, enflasyon, ekonomik kriz ve siyasi belirsizlikler ülke insanını adeta tüketti. Enflasyonun binlere çıkmasından sonra ülkenin para birimi olan Bolivar, kâğıttan bile değersiz oldu. Öyle ki bir adet tuvalet kâğıdı satın almak için bir kg Bolivar ödemeniz gerekiyor. Şu an ülkede iki adet cumhurbaşkanının olması da ekonomik krizin boyutunu git gide arttırıyor. Durum böyleyken Venezuelalarda Bolivar yerine Bitcoin satın almayı daha karlı görüyor. Her hafta binlerce BTC satın alan Venezuela halkı, Bitcoin’i önemli bir yatırım kaynağı olarak görüyor. Venezuela’nın kendi kripto parası olan Petro’ya ise halk hiç güven duymuyor. Bu sebepten dolayı insanlar Petro satın almak yerine, ülkenin başkanı Maduro’nun kısıtlamasına rağmen Bitcoin satın almayı tercih ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap