LocalBitcoins ve LocalEthereum Rekabeti İyice Kızıştı

LocalBitcoins ve LocalEthereum Rekabeti İyice Kızıştı

Paylaş
LocalBitcoins ve LocalEthereum Rekabeti İyice Kızıştı

Kripto para yatırımcıları günümüzde Localbitcoins gibi P2P (eşten-eşe) platformları kullanarak herhangi bir aracı olmadan kripto para alıp-satabiliyorlar.

Bu yatırımcılar P2P platformlar sayesinde herhangi bir kripto para borsasına ihtiyaç duymadan doğrudan diğer kripto para kullanıcılarıyla işlem yapabiliyorlar.

P2P sektörü son yıllarda kripto paraların da büyümesiyle birlikte gitgide gelişmeye başladı. Görünüşe göre sektörün gelişmesiyle birlikte P2P platformlar arasındaki rekabet de kızışıyor.

Devlerin Rekabeti

Günümüzde P2P dendiği zaman çoğu kripto para takipçisinin aklına LocalBitcoins geliyor olabilir. Ancak LocalBitcoins’in rakibi olan LocalEthereum, bu durumu değiştirmek ve LocalBitcoins’i tahtından indirmek istiyor.

LocalBitcoins geçtiğimiz günlerde Finlandiya’dan resmi bir lisans almayı başardı ve ülkede dijital hizmet sağlayıcısı olarak hizmet vermeye başladı. LocalBitcoins bu adımıyla birlikte çoğu rakibinin önüne geçmiş oldu.

Şimdi bir adım da LocalEthereum’dan geldi. Ethereum odaklı bir P2P platformu olan LocalEthereum, ismini LocalCryptos’a dönüştürdüğünü açıkladı. Artık Ethereum’un yanı sıra Bitcoin’i de destekleyen LocalCryptos, daha fazla kripto parayı destekleyerek LocalBitcoins’in önüne geçmek istiyor.

LocalCryptos CEO’su Michael Foster, konu hakkında yaptığı açıklamalarda LocalBitcoins gibi platformların fazla merkezi olduklarını vurguladı ve şunları söyledi:

LocalBitcoins gibi platformlar merkeziler, gizlilik sunmuyorlar ve emanet usulüyle çalışıyoralar. Bu platformlar hack saldırılarına ve hırsızlıklara karşı en az merkezi bir borsa kadar savunmasızlar…LocalCryptos ise emanet usulüyle çalışmaz ve bizim uçtan-uca şifrelenmiş işlemlerimiz tamamen gizlidirler.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap