Localbitcoins Finlandiya’dan Resmi Lisans Aldı

Localbitcoins Finlandiya’dan Resmi Lisans Aldı

Paylaş
Localbitcoins Finlandiya’dan Resmi Lisans Aldı

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından biri olan Localbitcoins, artık Finlandiya’da tamamen yasal bir şekilde hizmet verebiliyor.

Finlandiya Finansal Denetleme Kurumu (FINFSA), Localbitcoins’i gerekli standartlara uyum sağladığı için resmen dijital hizmet sağlayıcısı olarak tanımaya başladı.

Localbitcoins Büyüyor

Eşten eşe (P2P) bir kripto para platformu olan Localbitcoins Dünya genelindeki pek çok ülkede aktif bir şekilde hizmet veriyor.

Localbitcoins, Finlandiya Finansal Denetleme Kurumu’ndan aldığı izin sayesinde artık ülkede tamamen yasal bir şekilde hizmet verebilecek. Bu da Finlandiya’daki vatandaşların Localbitcoins’i kullanarak sorunsuz bir şekilde Bitcoin alıp-satabilecekleri anlamına geliyor.

Localbitcoins CEO’su Sebastian Sonntag, Finlandiya pazarının Localbitcoins için çok önemli olduğunu söylüyor ve şu yorumu yapıyor:

Finlandiya halkı güven düzeyini gerçekten çok yukarılarda tutuyor. Ayrıca finans sektöründeki denetimin çok iyi olduğunu, tüketicilerin gerçekten çok iyi korunduklarını söyleyebilirim.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap