LMAX: Kurumsal firmalar, Bitcoin’deki düşüşü alım fırsatı olarak gördü

LMAX: Kurumsal firmalar, Bitcoin’deki düşüşü alım fırsatı olarak gördü

Paylaş
Uzman Coin: LMAX: Kurumsal firmalar, Bitcoin’deki düşüşü alım fırsatı olarak gördü

Kurumsal firmaların kripto para alımları için dünyanın en büyük borsası olarak görülen LMAX Digital, geçtiğimiz hafta Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesine indiği büyük düşüşün firmalar tarafından bir alım fırsatı olarak görüldüğünü açıkladı.

Son dönemdeki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan LMAX Group CEO’su David Mercer şu ifadeleri kullandı:

“Tabii ki bu işe uzun vadeli bakanlar için bir alım fırsatıydı. 28 binde mi, 35 binde mi yoksa 40 bin dolarda mı aldılar? Bunu bilemeyiz”

Günde 170 bin BTC işlemi…

Kripto para evreninin ‘Kara çarşamba’ olarak adlandırdığı ve Bitcoin’in yüzde 30’luk büyük bir düşüş yaşadığı günde LMAX Digital, günlük 6.6 milyar dolarlık bir hacim elde etti. Mercer ise “İşlem yapılan coin sayısı, dolar miktarından daha iyi bir göstergedir. Rekor düşüş yaşanan günde Bitcoin için ortalama fiyat yaklaşık 35 bin dolardı. Yani yaklaşık 170 BTC trade edildi” dedi.

“Küçük yatırımcı kaldıraçlı işlem yapıyor”

Dünyadaki birçok perakende yatırımcının kaldıraçlı işlem yaptığını ve fiyat düşmeye başlayınca da stop emirlerinin ‘patlatılmaya’ başladığını belirten Mercer, “Bu daha aşağıdaki stop emirlerinin de bozulmasına neden oluyor ve piyasa böyle bir kısır döngüye giriyor” yorumunu yaptı.

“Her mantıklı şirket Bitcoin eklemiştir”

Kurumsal şirketlerin bu anlamda piyasada olmadığını ancak fiyat düşmeye başlayınca da bunu bir fırsat olarak gördüklerini belirten LMAX CEO’su şu ifadeleri kullandı:

“Bir kurumsal şirket olarak biz de ekleme yaptık. Ben de kişisel olarak Bitcoin tutuyorum. Toplam varlıklarımın yüzde 5’i kriptoda… Fiyat düştüğü zaman yeniden dengelemek için alım yapıyorum. Bence her mantıklı şirket Çarşamba günkü düşüşte portföylerine Bitcoin eklemiştir”

2018 yılında kurulan LMAX Digital; ABD, Avrupa ve Asya’dan birçok kurumsal yatırımcıya hizmet veriyor. Şirketten yapılan basın açıklamasına göre, sadece 2021 yılında 200 kurumsal şirket LMAX ile çalışmaya başladı. CEO Mercer, “Eğer hiç kurumsal talep olmasaydı LMAX vâr olmazdı” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap