Litecoin’den Çift Haneli Artış

Litecoin’den Çift Haneli Artış

Paylaş
Litecoin’den Çift Haneli Artış

Kripto para dünyasında 5. sırada yer alan Litecoin, birkaç saat içerisinde %17 oranında yükselerek son 7 ayın en yüksek seviyesini gördü. LTC’de yaşanan bu ciddi yükselmeye en çok LTC yatırımcıları sevindi. Aylardır bekleneni veremeyen kripto para piyasası, bu tür münferit artışlar sayesinde eski yatırımcılarını yavaş yavaş çekmeyi başarıyor. Bitcoin 3700 dolar seviyesinden 3900 dolara geldikten sonra Litecoin’de de yükseliş gerçekleşti. Bugün kripto paralarda genel bir yükseliş olsa da bu para birimleri içerisinde rekor yükselişe sahip olan sanal para ise Litecoin.

Litecoin, geceden itibaren Amerikan dolarına karşı değer kazandı. Bu da piyasaya olumlu yansıyarak LTC’nin birkaç saat içerisinde %17 oranında artmasına sebep oldu. LTC’de yaşanan bu artıştan sonra Litecoin, 55,38 dolardan işlem görüyor.

Son üç aylık dönemde kripto para dünyasında en iyi performansı gösteren kripto para LTC oldu. Uzman analistlerin yaptığı yorumlara göre Litecoin’in bu derece yükselmesinin asıl sebebi KPOP ve UHC ile ortak olmaları. Litecoin yaptığı bu ortaklıkların yanı sıra aynı zamanda LTC’ye gizlilik özelliğini de eklemesi, LTC’ye olan güveni arttırdı ve bunun sonucunda da hızla yükselişe geçti. Ocak ayında Litecoin’in CEO’su Charlie Lee, Litecon’e gizlilik özelliği geleceğini vurgulamıştı.

6 Mart itibariyle LTC, 55,38 dolardan işlem görerek 5. sıradaki yerini koruyor. LTC ayrıca 3.3 milyar dolarlık toplam hacmiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap