Litecoin’de listeden çıkarılma endişelerine Lee’den yanıt

Litecoin’de listeden çıkarılma endişelerine Lee’den yanıt

Paylaş
Litecoin’de listeden çıkarılma endişelerine Lee’den yanıt

Litecoin geliştiricileri, kripto paraya daha fazla gizlilik kazandıracak olan MimbleWimble’ın uygulanmasını dört gözle beklerken topluluk, LTC’nin Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) kuralları doğrultusunda regülatörlerin incelemesine girmesinden korktuklarını dile getiriyor.

Bilindiği gibi FATF, bir süre önce borsalardan her kripto para işlemlerinde kullanıcı bilgilerini de dahil etmeyi istemiş ve ülkelere uyum göstermeleri için 1 yıl süre tanımıştı. Bu durum, gizlilik odaklı kripto paraların kullanımına aykırı olduğundan özellikle Güney Kore’deki lider borsalar, bu kripto paraları listeden kaldırdılar.

Litecoin topluluğundaki birçok kişi, MimbleWimble’ın eklenmesiyle birlikte LTC’nin gizlilik odaklı bir kripto para gibi görüneceğinden ve bunun borsadan çıkarılma olasılığını önemli ölçüde artıracağından endişe ediyorlar. Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, endişeleri gidermek amacıyla konuyu ele aldı.

Lee, dün kişisel Twitter hesabında yaptığı açıklamada, büyük kripto para borsalarıyla konuştuklarını ve LTC’yi liste dışı etmeyeceklerini ifade ederek güvence verdi. Litecoin’in kurucusu, sözlerinin devamında ise “Ödevimizi yapmadan her şeyi riske atacağımızı düşünmek saçma. Elbette risk yok değil ama yapmaya değer şeylerde her zaman risk vardır.” dedi.

Lee, MimbleWimble’ın Litecoin’e uygulanmasının 6-18 ay alacağını düşünüyor.

LTC, TSİ 19.00 itibari ile 61.5 dolardan alınıp satılıyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap