Litecoin Nedir? Litecoin Cüzdanı Nasıl Açılır ?

Litecoin Nedir? Litecoin Cüzdanı Nasıl Açılır ?

Paylaş
Litecoin Nedir? Litecoin Cüzdanı Nasıl Açılır ?

Litecoin Nedir ?

Litecoin, dünyanın herhangi bir yerindeki anlık, sıfıra yakın maliyet ödemelerini sağlayan eşler arası bir İnternet para birimidir. Aynı zamanda herhangi bir merkezi otorite olmaksızın tamamen merkezi olmayan bir açık kaynak kodlu, küresel ödeme ağıdır. Litecoin, önde gelen matematik tabanlı para biriminden daha hızlı işlem onaylama sürelerine ve gelişmiş depolama verimliliğine sahiptir. Matematiksel olarak ağı güvence altına alır ve bireyleri kendi mallarını kontrol etmeye teşvik eder.

Endüstriye büyük destek veren, ticaret hacmi ve likiditesi ile Litecoin, Bitcoin’e tamamlayıcı bir ticaret ortamıdır. Litecoin Blockchain, muadili Bitcoin’den daha yüksek işlem hacmine sahiptir. Daha sık blok oluşturması nedeniyle, ağ gelecekte yazılımı değiştirmeksizin daha fazla işlemi desteklemektedir. Sonuç olarak, tüccarlar daha hızlı onay süreleri alırken ve daha büyük bilet kalemleri satarken daha fazla onay beklemekte.

Madenciler şu anda blok başına 50 yeni Litecoin ile ödüllendirilmekte, bu miktar her 4 yılda bir yarıya inmektedir (her 840.000 blok). Litecoin ağının bu nedenle, Bitcoin’den 4 kat daha fazla para birimi olan 84 milyon Litecoin üretmesi planlanıyor.

Cüzdan şifreleme, işlemlerinizi ve hesap bakiyenizi görüntüleyebilmeniz için cüzdanınızı korumanıza olanak tanıyor, ancak Litecoinleri harcamadan önce şifrenizi girmeniz gerekir. Bu, ödemeleri göndermeden önce cüzdan çalma virüsleri ve trojanların yanı sıra bir akıllı korunma sağlar.

Litecoin, yazılımı çalıştırabileceğiniz, değiştirebileceğiniz ve kopyalayabileceğiniz ve yazılımın değiştirilmiş kopyalarını dağıtabileceğiniz MIT / X11 lisansı altında yayınlanan açık kaynaklı bir yazılım projesidir. Yazılım, ikili dosyaların ve bunların ilgili kaynak kodunun bağımsız olarak doğrulanmasını sağlayan şeffaf bir süreçte piyasaya sürülmüştür.

Bitcoin kullanmaya çok aşina iseniz, Litecoin sizi birkaç şeyle de şaşırtacak. Temel masaüstü uygulaması Bitcoin-QT, müşteri değişimidir ve Litecoin’in sitesinden indirilebilir. Bu aynı şekilde bir cüzdan olarak devam edebilir. Diğer Litecoin cüzdanlarına Litecoin ile ulaşabiliyoruz.

Bununla birlikte, zorunlu karşıtlılar var. Her şeyden önce, Bitcoin 21 milyon jetona sahipken, Litecoin 84 milyonda dört kat daha büyük olacak. Bitcoin ile aynı olan Litecoin, her kare için 50 coinlik madencilik ödülü ile başladı. Olması gerektiği gibi, Litecoin ödülü her 840.000 parçaya bölünecek. Yine bu, Bitcoin’deki 210,000 parça kenarından dört kat daha büyük.

Litecoin için borsa ücreti, 0.0001 BTC’nin taban Bitcoin giderinden orantılı olarak daha yüksek olan 0.02 LTC’dir, her durumda Litecoin’in şu an 0.019 BTC değerinde olduğunu unutmayın.

Litecoin ve Bitcoin arasındaki dört karşıtlık faktörü de kare zamana girer. Kare zaman, parça zincirindeki bir parçayı doğrulamak için ekskavatör alması gereken süredir.

Bitcoin için bu 10 dakikadır, ancak Litecoin için sadece 2,5 dakikadır. Bu, Litecoin’in satıcılardan daha cazip olacağı anlamına geleceğinden, müşterilerden bir taksitin elde edildiğini garanti etmek için daha az zamanın kalması anlamına gelir.

Litecoin Cüzdanı Nasıl Elde Edilir ?

Sanal Para formlarınız için bir cüzdan seçerken, son derece ihtiyatlı olmanızı ve güvenilir ve açık bir kuruluşla çalışmanızı sağlamalısınız. Binlerce insanı ve hatta çok sayıda dolar Bitcoin’in kaybettiğini ortaya koyan çeşitli Bitcoin hileleri vardı. Her seferinde, bireyler daha az masraflı harçları olan daha basit cüzdanlar seçerek küçük nakit paralarını ayırmaya çalışırlar. Ancak bu kazanımlar için gösterilen çabalar büyük miktarlarda para kayıplarına neden olur 

Silikon Vadisi tarafından desteklenen kuruluşlar veya ABD’de ve diğer oluşturulmuş ülkelerde resmi olarak konsolide edilen kuruluşlar, ya da bölgelerini açığa çıkarmayan ya da yetersiz gereksinim olan bölgelerde bulunan kuruluşlara göre daha fazla güvendir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap