Litecoin (LTC) Mucidi Şaşırttı: Bu Göğüs Coin Harika!

Litecoin (LTC) Mucidi Şaşırttı: Bu Göğüs Coin Harika!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Litecoin (LTC) Mucidi Şaşırttı: Bu Göğüs Coin Harika!

Bir röportaj sırasında, piyasa değeri ile yirmi ikinci sırada yer alan kripto para birimi Litecoin (LTC)’in yaratıcısı Charlie Lee, popüler meme coin Dogecoin’in (DOGE) “harika” ve “oldukça eğlenceli” olduğunu söyledi. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Litecoin yaratıcısı Lee’den Dogecoin’e destek!

Eski kripto para birimlerinden biri olan Litecoin’in (LTC) yaratıcısı Charlie Lee, yakın tarihli bir Bloomberg röportajında kripto para alanına ve özellikle 2021’in ilk aylarında gündeme damga vurmuş meme coin Dogecoin’e yönelik yorumlarını aktardı. Lee, en büyük meme kripto para biriminin birçok insanı alana getirmeye hazır olduğunu iddia ediyor. Lee ayrıca, Tesla CEO’su milyarder Elon Musk’ı kripto para birimlerini “ana akıma” getirdiği için övdü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Litecoin (LTC) Mucidi Şaşırttı: Bu Göğüs Coin Harika! 1

Dogecoin, Aralık 2013’te “Lucky Coin” olarak adlandırılan ve artık kullanılmayan Litecoin fork’unun bir çatalı olarak piyasaya sürüldü. Şaka olarak piyasaya sürülen coin, hızla popülerlik kazandı. 2013-2020 yıllarını ara ara gündeme gelerek, göreli olarak sessiz bir şekilde kapatan DOGE’u tüm zamanların en yüksek seviyesine sıçratan gelişme; meme-stoklarının (ör. GameStop) kazandığı ivmenin meme coin’leri de etkilemesi oldu. Elon Musk’ın da fiyat hareketlerinde oldukça büyük bir etkisi olduğunu belirtmek lazım.

Lee’nin elinde en çok BTC bulunuyor

2018’in başlarında büyük çöküşün eşiğinde Litecoin zulasını satan ve insider trading suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Lee, Bitcoin’in şu anda en büyük holdingi olduğunu söylüyor. Kendi projesine yatırım yapmayı reddediyor çünkü coin’in fiyatını nasıl etkileyeceğinden endişe etmeden projenin teknik yönlerine odaklanmak istiyor. En eski altcoinlerden biri olan Litecoin, Bitcoin’in bir fork’udur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Litecoin (LTC) Mucidi Şaşırttı: Bu Göğüs Coin Harika! 2

LTC, ilk olarak 2019’da duyurulan Mimblewimble yükseltmesini başlatmasıyla yakın zamanda yeniden gündeme geldi. Söz konusu güncelleme, kullanıcıların işlem bilgilerini gizleyerek finansal gizliliklerini geliştirmelerine olanak tanıyor. Lee, her işlemin tutarı yalnızca gönderen ve alıcı tarafından görüleceğinden, insanların gizlilik sorunları hakkında endişelenmeden para harcayabileceklerini söylüyor. LTC, yazım sırasında yüzde 2.7’lik bir yükseliş ile 113,86 dolardan el değiştiriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap