Litecoin, blok yükseltmesi sonrasında harekete geçti

Litecoin, blok yükseltmesi sonrasında harekete geçti

Paylaş
BTC Piyasası: Litecoin, blok yükseltmesi sonrasında harekete geçti

Piyasanın demirbaş varlıklarından biri olan Litecoin, yeni bir yükseltmeyi duyurdu. Yılın ilk yükseltmesi olarak kayıtlara geçen olay, 31 Ocak Pazartesi günü yaşandı. Litecoin Vakfı, varlığın zincir ağında iyileştirmeye gitti. Mimblewimble adı verilen yükseltmenin başarıyla tamamlanma haberi sonrası LTC yüzde 5 oranında yükselişe imza attı.

Litecoin ilk olarak 2011 yılında ortaya çıktı. 7 Ekim’de tanıtılan varlık daha sonrasında 13 Ekim’de kendi ağını piyasaya sürdü. Litecoin (LTC), Blockchain teknolojisinin eşsiz özelliklerinden faydalanarak hızlı, güvenli ve düşük maliyetli ödeme hizmeti sağlamak üzere tasarlandı.

2011 yılında başlatılan varlığın piyasada bulunması ise 2013 yılına denk geldi. LTC’nin kurucusu ise Charlie Lee. Oldukça eski bir varlık olan LTC’nin rakipleri zamanla çoğaldı. Yeni blok üzerinde çalışmalarla varlık güncel tutulmak isteniyor.

Mimblewimble yükseltmesi hakkında kurucu Lee şunları söyledi:

Yükseltmenin başlatılmasının ardından yüzde 5’ten fazla fiyat artışı gören Litecoin, son 24 saat içinde 600 milyon doların üzerinde hacim girişi yakaladı. Kripto para biriminin piyasa değeri ise 7,6 milyar doların üzerine çıktı.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap