Litecoin Ağında İlginç Hareketlilik!

Litecoin Ağında İlginç Hareketlilik!

Paylaş
Litecoin Ağında İlginç Hareketlilik!

Bitcoin‘in altınının gümüşü olarak bilinen Litecoin, geçtiğimiz tarihlerde başlayan ve hala devam eden ilginç bir saldırı ile gündeme oturdu.

Litecoin Saldırıya Maruz Kaldı

Franklyn Richards’ın yayınladığı bir bildiriye göre, Litecoin ağı dusting olarak bilinen saldırıya maruz kalmakta. Dusting temel olarak çok ama çok küçük miktarlarda kripto paranın, kripto para kullanıcılarının adreslerine gönderilmesi ile başlıyor. Bu miktarı tek başına kullanmayan adres sahibi, cüzdanındaki diğer kripto paralarla beraber bunu transfer ediyor ve bu sayede saldırgan ilgili kullanıcının başka cüzdanlarını ve teknik olarak fonlarını tespit edebiliyor.

Litecoin ağı aslında 10 Ağustos tarihinde de benzer bir saldırı yaşamış ve Binance kripto para borsası bunu takip etmişti. Araştırmacı Richards’ın aktardığına göre ise Litecoin ağında her 7 günde bir aktif adresi sayısı bir anda 70.000’e çıkıyor ve daha sonra geri kalan günlerde 40.000’e düşüyor. Bu da 30.000’e yakın hesabın dusting için kullanıldığını ve başka cüzdanlara fon aktarımı yaptığını göstermekte.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap