Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi!

Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi!

Beş altcoin için boğa sinyalleri gelmeye başladı. Önümüzdeki günler kripto para tutkunları için sürpriz olabilir. Detaylara bakalım.

Boğa sinyali veren altcoin grubu

Altcoin UNI ve SNX son yedi günün en yeterli performans gösteren kripto paraları ortasındaydı. Boğalar 6,05 dolarda denetimi tekrar ele geçirdiği için UNI’nin çıkış yapma ihtimali var. Başka taraftan boğalar gaye olarak 7 doları belirlediler. Altcoin SNX’in ise volatilitesinde azalma var. Şayet talep 2. 63 dolar düzeyinde gelmezse fiyatın düşme ihtimali var.  Son vakitlerde, birden fazla varlık konsolidasyonda kalmaya devam ediyor. Bu nedenşe daha geniş piyasa nispeten sessiz kaldı. DeFi tokenları Uniswap (UNI) ve Synthetix (SNX) için de durum çabucak hemen birebirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi! 1

Ancak, altcoin UNI ve SNX’in 7 günlük performansı dikkat cazipti. CoinMarketCap bu yazının yazıldığı sırada SNX’in son yedi günde %28,48 bedel kazandığını gösteriyordu. Öte yandan UNI de birebir vakit diliminde %16,87’lik bir artışla etkileyici bir çift haneli performans sergiledi. Lakin son vakitlerde her iki projede de kendine mahsus bir şeyler oldu. Örneğin Synthetix, zincirler ortası likiditeyi artırmak için Chainlink (LINK) ile bir iştirak kurdu. Tıpkı halde, Uniswap de kullanıcılarını muhafaza ve daha uygun likidite sunma gayeleri doğrultusunda UniswapX’e yükseltme yaptı. Gelişmelere karşın SNX fiyatları son 24 saat içinde düşüş gösterdi. Lakin, UNI’nin fiyatı arttı. Pekala bundan sonra neler olcak? Bakalım.

Altcoin Uniswap (UNI)

UNI/USD 4 saatlik grafikte, boğalar 5,68 dolardan sağlam bir alım durumu teyit etti. UNI, 5,89 dolar civarındaki sıkışıklığa karşın, dar süreç aralığından çıkmayı başardı. Buna nazaran bu durum bir yükseliş modeline işaret ediyor. Yükseliş trendi Üstel Hareketli Ortalama (EMA) tarafından da güçlendirildi. 20 EMA (mavi) 50 EMA’nın (sarı) üzerine çıkmıştı. Bu, traderların fiyat hareketinde yükselişte olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi! 2

Ancak, yatırımcıların bastıran hacmi izlemeleri gerekecek. Şayet hacim düşmeye devam ederse, UNI 6,05 dolarlık takviye düzeyine gerileyecek. Bilakis, hacimdeki bir artış fiyat hareketini destekleyebilir. Ayrıyeten 6,05 dolar bölgesi token için takviye misyonu görecek. UNI alıcılardan takviye alırsa, 7 dolara gerçek bir hareket devreye girecek.

Altcoin Synthetix (SNX)

Altcoin SNX için, 14 Temmuz’da 2,97 dolara ulaştığından beri gelgitler değişti. Ağır kâr alımlarının akabinde token 2,62 dolara düştü. O vakitten beri SNX, üstte bahsedilen doruğa tekrar ulaşmakta zorlandı. Dahası, SNX 2,62 ila 2,68 dolar aralığında konsolide olmaya devam edebilir. Ayrıyeten, Bollinger Bantları (BB) SNX’in daha evvel yüksek olan volatilitesinin azaldığını gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi! 3

Gösterge, üst yahut alt bantlardan hiçbiri SNX fiyatına dokunmadığı için konsolidasyon eğilimini de destekledi. Lakin, 2,63 dolar izlemek için yeterli bir düzey olabilir. BB’nin alt bandı bu bedele ulaşırsa, SNX toparlanabilir.

ICP düşüş baskısında

Altcoin ICP piyasasında düşüş baskısı görülüyor, fakat yükseliş potansiyeli beliriyor. Artan süreç hacmi, ICP fiyatlarındaki düşüşün ortasında ilgi uyandırıyor. Teknik göstergeler ICP’de yükseliş momentumu potansiyeline işaret ediyor. Geçtiğimiz 24 saat içinde, Internet Computer (ICP) piyasası kıymetli bir düşüş ivmesi yaşadı. Buna nazaran fiyatlar gün içi en yüksek düzeyi olan 4,15 dolardan düştü. Öteki taraftan 4,01 dolarda takviye buldu. ICP fiyatı %2,24 düşüşle 4,04 dolara geriledi. Buna nazaran bu durum satış baskısının devam ettiğine işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi! 4

Sonuç olarak, ICP’nin piyasa pahası %2,23 düşüşle 1.775.643.043 dolara geriledi. Ayrıyeten, 24 saatlik süreç hacmi %68,83 üzere etkileyici bir artışla 21.816.163 dolara yükseldi. Artan süreç hacmi, fiyattaki aşağı istikametli harekete karşın ICP piyasasında artan faaliyet ve ilgiye işaret ediyor. Bu artış, konumlara girmek yahut durumlardan çıkmak için düşük fiyatlardan yararlanan traderlara bağlanabilir.

Göstergeler ne diyor?

Ayı piyasası hassaslığının ortasında, göstergeler altcoin ICP için potansiyel bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. ICPUSD 2 saatlik fiyat grafiğinde, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) -0,03 bedeliyle sinyal çizgisinin üzerine çıktı.  Histogramla birleşen bu müspet kayma, yakında fiyatın aksine dönme mümkünlüğünü gösteriyor. Yatırımcılar bu gelişmeyi, bir geri dönüş beklentisiyle ICP satın almayı düşünmek için potansiyel bir sinyal olarak gözlemliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi! 5

Ayrıca, şu anda 0,08 düzeyinde olan ve üst hakikat işaret eden Chaikin Para Akışı (CMF) derecesi, ICPUSD’ye daima bir para girişi olduğunu teyit ediyor. Bu düzey, fiyatların bilakis dönme mümkünlüğünü güçlendiriyor. Öteki taraftan potansiyel bir yükseliş eğilimi fikrini destekliyor. Yatırımcılar bunu olumlu momentumdan yararlanmak ve altcoin ICP’deki üst taraflı fiyat hareketinden potansiyel olarak kâr elde etmek için bir fırsat olarak görüyor.

KST göstergesi de olumlu

Bir öteki cüret verici işaret ise -20,5701 kıymetiyle sinyal sınırının üzerine çıkan Know Mühlet Thing (KST) göstergesidir. KST göstergesindeki bu değişim, ICPUSD’deki düşüş momentumunu daha da zayıflatarak yükseliş eğilimi potansiyelini güçlendiriyor. KST göstergesi, ICP’deki üst istikametli fiyat hareketinin devam edebileceğini ve kâr için uygun bir fırsat sunduğunu gösterdiğinden, yatırımcılar müspet momentumdan yararlanma kararlarında inanç kazanabilirler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi! 6

Stokastik RSI bedelinin 22,39 olması ve güneyi işaret etmesi, ICPUSD’nin şu anda çok satıldığını ve kısa vadeli bir fiyat düzeltmesi yaşayabileceğini gösteriyor. Ek olarak, KST göstergesinin genel yükseliş momentumu ve düşüş momentumunun azalması, rastgele bir potansiyel olumsuzluğun sadece süreksiz olabileceğini göstermektedir.

Altcoin Solana için artış boğa beklentisi

Kripto traderı ve analisti Bluntz dün attığı bir tweet’te altcoin SOL’da yükselişte olduğunu açıkladı. Gönderide Bluntz, “SOL’un tam bir patlama” yapmayı düşündüğünü paylaştı. SOL’un günlük grafiğinde büyük bir yükseliş teknik bayrağı tetiklenmenin eşiğindeydi.

Bluntz’a nazaran, altcoin son birkaç hafta içinde gördüğü en pak “yukarı taraflı kanal kırılmalarından” birine girdi. Analistin en son bu türlü olumlu bir harekete şahit olduğu vakit Bitcoin 18 bin dolardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi! 7

SOL, Perşembe günü %18,55’lik süratli bir hareketle olumlu bir fiyat kanalından çıkmıştı. Bu, altcoin’in fiyatını 21,42 dolardan 26,82 dolara çıkardı. Ayrıyeten günlük mumu 26,01 dolarda kapattı. Bu hareketle SOL, direnç düzeyini 25,60 dolardan dayanağa çevirmeyi de başardı. Bu ataktan sonraki 24 saat içinde kripto para ünitesinin fiyatı bir sonraki ana direnç düzeyi olan 30,00 doları aşmaya çalıştı. Altcoin SOL 32,13 dolar üzere yüksek bir düzeye ulaştı. Lakin, bu seviyeyi dirence çeviremedi. Başka taraftan süreç seansını 26,67 dolardan kapattı.

Yükseliş ve düşüş senaryosu

Yazıyı yazarken Altcoin SOL, üstte belirtilen 25,60 dolar fiyat noktasının biraz üzerinde duruyordu. Bugünkü günlük mumunu bu takviyenin altında kapatırsa, önümüzdeki 24-48 saat içinde 200 günlük EMA çizgisine yaklaşık 22,2 dolara düşme riski altında olabilir. Bununla birlikte, tetiklenmenin eşiğinde olan kıymetli bir yükseliş teknik bayrağı vardı.

50 günlük EMA çizgisi, daha evvel bahsedilen 200 günlük EMA çizgisine yaklaşıyor. Daha kısa teknik göstergenin başarılı bir biçimde 200 günlük EMA’nın üzerine çıkması, kayda bedel bir yükseliş teknik bayrağını tetikleyecek. Bu tıpkı vakitte SOL’un uzun vadeli olumlu bir trende girdiğini ve fiyatının önümüzdeki birkaç hafta içinde yükselmeye devam edebileceğini işaret edecektir. Bu yükseliş senaryosunda, altcoin SOL’un fiyatı 30 dolarlık direnci tekrar test edebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi! 8

Litecoin halving’e az kaldı

Altcoin LTC’nin merakla beklenen halvingine 16 gün kaldığı için topluluk heyecanlı. Daha da kıymetlisi, halving madencilik mükafatlarını 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecek. Birinci ikisi 2015 ve 2019’da olmak üzere, 2 Ağustos’ta yapılması planlanan halving Litecoin’in tarihindeki üçüncü halving olacak. Zincir içi tahlil firması IntoTheBlock’tan alınan datalar de Litecoin için arama trendlerinin yeni bir yıllık tepeye ulaştığını gösterdi. IntoTheBlock’a nazaran, yaklaşan halving, ağa olan ilginin artmasındaki en büyük etkenlerden biri.

Başka bir yerde, LTC 170 milyon süreçle tarihi bir kilometre taşına ulaştı. Bir Twitter duyurusunda blockchain ağı, yalnızca yedi haftada 10 milyon ve bir haftada bir milyondan fazla süreç gerçekleştirdikten sonra bu kilometre taşına ulaştığını söyledi. Bu son kilometre taşı, Litecoin’in muteber ve sağlam bir blockchain olarak pozisyonunu da sağlamlaştırıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Listeye Dikkat: Bu 5 Altcoin ‘Boğa Sinyalini’ Verdi! 9

Veriler ne diyor? CoinMarketCap’ten alınan bilgiler LTC’nin son 24 saat içinde %1,19 paha kaybettiğini gösteriyor. Token şu anda 91,38 dolar düzeyinde bulunuyor. Buna nazaran bu durum geçen hafta ulaştığı 104 dolar düzeyinden kıymetli bir düşüş manasına geliyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda LTC, 6,7 milyar dolarlık piyasa bedeliyle en büyük 12. kripto para pozisyonunda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap