Liste Geldi: İşte En Çok Konuşulan 9 Altcoin!

Liste Geldi: İşte En Çok Konuşulan 9 Altcoin!

Paylaş
BTC Piyasası: Liste Geldi: İşte En Çok Konuşulan 9 Altcoin!

750 bine yakın Twitter takipçisi olan ve kripto para piyasaları ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden Watcher.Guru takma adlı kripto analisti, 19 Mart 20221 tarihli bir twitinde sosyal medya platformu Twitter’da en çok bahsedilen altcoin projelerinin listesini paylaştı. Kriptokoin.com okurlarının da yakından bildiği üzere, kripto para endüstrisi her geçen gün gelişiyor ve zaman geçtikçe kripto paraların benimsenmesi gittikçe hız kazanıyor. Bu gelişmelere paralel olarak da, daha çok insan kripto para piyasasıyla ilgilenmeye başlıyor ve sosyal medya içeriklerinde ilgilendiği altcoin projelerinden bahseder hale geliyor.

Sosyal medya ve kripto paraların benimsenmesi

Son haftalara damgasını vuran gelişme şüphesiz Rusya-Ukrayna krizi idi. Artık yatırımcılar panikten kaynaklanan satışlardan vazgeçmiş görünüyor. Bitcoin bir kez daha 40 bin dolar direncini kırarak yukarılara doğru çıkma mücadelesi veriyor. Popüler kripto analisti Watcher.Guru’nun paylaştığı listeye göre sosyal medyada en fazla bahsedilen kripto para amiral gemisi kripto birimi Bitcoin (BTC) olurken, lider coin bu başarıyı son 24 saat içinde 344,177 mention alarak gerçekleştirmiş görünüyor.

BTC Piyasası: Liste Geldi: İşte En Çok Konuşulan 9 Altcoin! 1

Bored Ape Yacht Club’ın tokeni ApeCoin 200055 mention ile altcoin kategorisinde ilk sırayı işgal ediyor. Tabi bu başarıda Bored Ape Airdrop etkinliğinde, Apecoin projesinin 1,5 milyon dolar çalmak için kullanıldığına yönelik söylentilerin büyük etkisi olmalı. Bored Ape Yacht Club‘ın (BAYC) airdrop’undaki bir güvenlik açığı, ApeCoin tokenlerinde (APE) yaklaşık 1,5 milyon dolar çalmak için istismar edilmişti.

BTC Piyasası: Liste Geldi: İşte En Çok Konuşulan 9 Altcoin! 2

Twitter’da en fazla bahsedilen ilk 9 altcoin projesi

Altcoin sıralamasında ikinci sırada öncü altcoin projesi Ethereum (ETH) geliyor ve ETH’in aldığı mention sayısı 128,776. Watcher.Guru’nun paylaştığı listede üçüncü sıradaki coin ise 85381 mention ile Cake. Listenin dördüncü sırasındaki altcoinin adı ise Tezos ve mention sayısı 47,636. Watcher.Guru’nun listesinde beşinci sıradaki altcoin ise Ripple (XRP), mention sayısı ise 39,705’de kalmış durumda. Altıncı sırada Dogecoin geliyor 38,738 mention sayısı ile. Onu takip eden ise başka bir meme coin olan SHIB ve mention sayısı 35351. Son iki sırayı ise BabyDoge ve CTK paylaşıyorlar sırasıyla 28,164 ve 26,826 mention ile.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap