LINK ve Bu 6 Altcoin’den Dev Haberler: Paydaşlık ve Daha Fazlası…

LINK ve Bu 6 Altcoin’den Dev Haberler: Paydaşlık ve Daha Fazlası…

Paylaş
BTC Piyasası: LINK ve Bu 6 Altcoin’den Dev Haberler: Paydaşlık ve Daha Fazlası…

GSR, Chainlink (LINK) ile ortak oldu. Elrond, ödeme firması Twispay’i satın aldı. VeChain (VET), VeUSD adlı ilk stablecoin’in resmi lansman tarihini açıkladı. Ve diğer altcoin projelerinden önemli haberler geldi. Kripto piyasasındaki önemli gelişmeleri Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

LINK ve 6 altcoin projesinden önemli haberler var

GSR, akıllı sözleşmeler için fiyat verilerini entegre etmek için Chainlink (LINK) ile ortak oldu. Kripto piyasası yapıcı firma GSR, merkezi olmayan finans (DeFi) ve akıllı sözleşme uygulamalarında kullanılacak merkezi olmayan oracle ağlarına (DON’lar) fiyat verilerine katkıda bulunmak için Chainlink (LINK) ile ortaklık kurdu ve Blockchain endüstrisinin birlikte çalışabilirlik ve daha fazla cross-platform uyumluluğuna doğru ilerlediğini vurguladı.

Algorand (ALGO) Blockchain ağına, 2022’nin başından bu yana,  6 milyondan fazla yeni hesap ekledi. Algorand’daki toplam hesap sayısı yılın başında 17.373.299 iken, AlgoExplorer verilerine göre bu sayı bugün itibariyle %35’lik bir artış ile 23.548.065 oldu.

Önde gelen Blockchain platformu VeChain (VET), VeUSD adlı ilk stablecoin’in resmi lansman tarihini açıkladı. Yakın tarihli bir duyuruya göre, VeUSD için çok beklenen halka açık para basma portalı, katman-1 Blockchain platformu için yeni bir çağı başlatacak bir girişim olan prime.stably.io aracılığıyla 14 Mart 2022 Pazartesi günü başlatılacak.

Ethereum 2.0 sözleşmesi şimdi 10 milyondan fazla Ethereum içeriyor. İstatistiklere göre, Ethereum arzının %8,4’ü artık ETH 2.0’da tutuluyor. İlk günlerde, Ethereum %100 Proof of Work (PoW) Blockchain’iydi, ancak daha yakın zamanlarda, Ethereum artık Proof of Stake (PoS) ve PoW’nin bir karışımı haline geldi. Zamanla, ETH ağı tamamen PoS olacak.

HBAR vakfı, Hedera ağı üzerindeki sürdürülebilir projeleri desteklemek amacıyla 100 milyon dolarlık fon ayrıldığını açıkladı. İlk hibeyi ise DOVU projesi aldı. “Sürdürülebilir Etki Fonu” olarak adlandırılan fon ile karbon emisyonları, karbon dengelemenin yanı sıra diğer çevresel projelere yatırım yapılması hedefleniyor.

BTC Piyasası: LINK ve Bu 6 Altcoin’den Dev Haberler: Paydaşlık ve Daha Fazlası… 1

Kısa süre önce ödeme ağ geçidi Utrust’u satın alan Elrond, şimdi de ödeme firması Twispay’i satın aldığını duyurdu. Bu satın almayla altcoin, Romanya Ulusal Bankası tarafından verilen elektronik para (e-para) ihraç onayına da sahip oldu.

Blockchain teknolojisi için altyapı hizmeti sağlayan Paxos, Singapur’da legal olarak faaliyet göstermek amacıyla, Singapur merkez bankasından prensipte izin aldığını duyurdu. Paxos tarafından yapılan açıklamaya göre bu gelişmeyle Paxos, hem New York’taki hem de Singapur’daki düzenleyici kurumlardan onay almayı başaran ilk Blockchain oldu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap